Ростислав Фук

Мед українського пасічника отримав найвищу відзнаку на міжнародному конкурсі у Великій Британії

Участь у міжнародному конкурсі у Лондоні Андрій Рибак приймає втретє

Лісовий липовий мед, який виготовляє пасічник і підприємець Андрій Рибак на пасіці поблизу Івано-Франківська, отримав «платину» – найвищу міжнародну відзнаку конкурсу «London Honey Awards» у Великій Британії. Про це пише agronews.ua.

Свою пасіку чоловік отримав у спадщину від батька, а той – від свого батька. Наразі разом із сім’єю продовжує медову справу.

Цьогоріч наш лісовий мед з липи отримав платинову відзнаку. Це — найвища нагорода, яка засвідчує якість меду. Її отримують одиниці. Зазвичай у цьому конкурсі беруть участь щонайменше представники з 50 країн світу. І мені приємно, що наш український мед так високо оцінили, — каже Андрій Рибак.

За його словами, якість меду визначають у декілька етапів. Спочатку роблять лабораторні аналізи, а тоді його дегустують медові сомельє.

У лабораторії визначають діастазу, яка свідчить про крутість меду, роблять пилковий аналіз. У нашому меді, який отримав «платину», пилковий аналіз показав 68% зерен липи, тобто з яких медоносів він складається. Згодом мені пришлють більш розширену інформацію про мед, а також оригінал наліпки, якими зможу маркувати “мед-переможець, — каже підприємець.

Смак продукту дегустують медові сомельє, продовжує Андрій Рибак. В Україні таких спеціалістів поки немає.

Як є винні сомельє, так є і медові. Це дуже фахові спеціалісти. Їх запрошують з різних країн. Під час конкурсу вони не знають, який мед куштують, оцінюють запах, смак, колір продукту, — розповідає Андрій Рибак.

Смак продукту дегустують медові сомельє, продовжує Андрій Рибак

Участь у міжнародному конкурсі у Лондоні пасічник приймає втретє. Чоловік каже, вперше його продукція отримала два «срібла» та одну «бронзу», наступного року – «золото». А цьогоріч уже й «платину». Андрій Рибак зізнається: мріє, щоб увесь світ знав, що Україна виготовляє унікальні меди.

Участь у міжнародному конкурсі у Лондоні пасічник приймає втретє

Фото: London Honey Awards

Вибір читачів за тиждень

Відео