На 1 травня цього року на одне вільне робоче місце на Тернопільщині претендували 5 безробітних

самостійна_робота

«У січні-квітні 2017 року послугами служби зайнятості Тернопільщини скористались майже 24,9 тис. осіб, з них 18,4 тис. надано статус безробітного. За сприяння базових центрів зайнятості області працевлаштовані 9546 осіб. З компенсацією роботодавцям витрат єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування отримали роботу 198 безробітних. Одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності виплачено трьом безробітним. До участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру залучено більше 1,4 тис. осіб», - повідомив директор обласного центру зайнятості Василь Олещук.

Цьогоріч 2228 безробітних проходили професійне навчання або підвищували свою кваліфікацію за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Завершили навчання 1693 особи, з них 1403 вже працевлаштовано.

За станом на 1 травня 2017 року на обліку в центрах зайнятості Тернопільщини перебувало 10,9 тис. безробітних. Серед них 48,3% - жінки, 33,1% - молодь віком до 35 років, 45,9% - робітники, 37% - службовці, 41,2% - особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні.

В даний час серед безробітних найбільше осіб з вищою освітою або 43,5% від їх загальної кількості, а у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості – 78,9%. За професійними групами, серед безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, законодавці, вищі державні службовці, керівники. Допомогу по безробіттю отримували 9174 безробітних (84,2% від їх загальної чисельності). Середній розмір цієї допомоги у квітні 2017 року становив 1693,6 грн.

Василь Олещук зауважив, що на Тернопільщині зберігається позитивна динаміка щодо збільшення кількості роботодавців, які подали вакансії у службу зайнятості. У січні-квітні 2017-го кількість поданих вакансій в базі обласної служби зайнятості становила 4185 (3068 у січні-квітні 2016 року). Серед поданих вакансій у службу зайнятості 4,4% були із заробітною платою вищою від середньої по області, в той же час 53,1% - з мінімальною зарплатою. За станом на 1 травня 2017 року актуальними були 2362 вакансії, у т.ч. для робітників – 1479, для службовців – 645, для осіб, які не потребують спеціальної підготовки – 238.

Найбільшим попитом в області користувались серед службовців – менеджери, бухгалтери, касири, інженери; з робітничих професій - продавці, водії, трактористи, кухарі, будівельники різних професій, швачки, слюсарі з ремонту автомобілів, а без кваліфікації – підсобні робітники, прибиральники приміщень та територій, укладальники-пакувальники і вантажники.

На одне вільне робоче місце в середньому по області претендувало 5 безробітних.

«Відрадно, що ситуація із зайнятістю населення Тернопільської області поступово стабілізується. За останніми оприлюдненими даними Державної служби статистики України рівень зайнятості населення регіону, який розрахований за методологією МОП, зріс з 51,6% до 52,0%; рівень безробіття зменшився на 0,3 відсоткового пункту і становив 11,5%, - зазначив директор ОЦЗ. – Нагадаю, що служба зайнятості Тернопільщини є доступною для відвідувачів, відкритою, сервісною і мобільною установою, яка завжди готова до співпраці».

Прес-служба обласного центру зайнятості (телефон 23-49-77).

Вибір читачів за тиждень

Відео