
На порозі століття хліборобського часопису: популярна на Тернопільщині газета готується до ювілею
Столітній ювілей «Сільського господаря» припадає на 1 січня 2026 року

Нині популярна газета нашого краю «Сільський господар» готується до поважного ювілею з дня виходу його першого числа. Про це повідомив головний редактор часопису Богдан Новосядлий.
За крайній десяток років активної творчої праці її креативна журналістська команда створила засіб масової інформації, який від агітаційної листівки у 2012 році виріс до Всеукраїнської громадсько-політичної газети «Сільський господар», котра стала лідером серед періодичних видань Тернопільщини і у 2024 році займала шістнадцяту сходинку серед найтиражніших часописів всієї України, – зазначає він.
У 2017 році на базі листівки, яка виходила раз на місяць, було створено щотижневу повноформатну кольорову газету форматом А2, на восьми сторінках. Традиційними у газеті є тематичні розділи «Хліборобському роду нема переводу», «Поради до часу», «Ваше здоров’я», «Родинне перевесло». Головний редактор газети – заслужений журналіст України Богдан Новосядлий. Своєю вступною статтею благословив газету у світ патріарх українського парламентаризму і знаний науковець, Герой України, світлої пам’яті Ігор Рафаїлович Юхновський.
Високі стандарти національної журналістики у «Сільському господарі» нині реалізують усі члени дружнього колективу, у складі якого три заслужені журналісти України, чотири володарі почесної відзнаки «Золоте перо української журналістики» і п’ять колишніх головних редакторів провідних засобів масової інформації Тернопільщини. Редакція має трьох власних кореспондентів у країнах Європи, окремо у Швейцарії та Сполучених Штатах Америки. З цим популярним часописом співпрацюють понад двісті позаштатних авторів, – каже Богдан Новосядлий.
Лише за останні три роки невеликий редакційний колектив створив і успішно розвиває фейсбук сторінку «Сільський господар» і однойменний сайт, як здобувають популярність як в Україні, так і в інших державах світу, де живуть і працюють наші співвітчизники. Нині загальна кількість їх шанувальників наближається до двох сотень тисяч осіб.
Серед знакових справ редколегії також створення виставки-музею преси, на якій зібрано понад 400 газет і журналів, окремі екземпляри з яких датовані початком ХХ століття. Про відкриття цієї виставки повідомили більше тридцяти медіа, у тому числі американська україномовна газета «Свобода».
До речі, теперішній «Сільський господар» по праву вважає себе спадкоємцем однойменного часопису, який започатковано у Львові 1 січня 1926 року, продовжує головний редактор часопису. «Сільський господар» — популярний хліборобський журнал, орган однойменного товариства. Виходив у Львові у 1926—1939 роках як двотижневик (наклад близько 10 000 примірників). Редакторами «Сільського господаря» були (за чергою) Є. Храпливий, П. Дубрівний, М. Боровський, П. Зелений; в Ярославі (нині - Польща) із середини 1940-го до кінця 1941-го як місячник за редакцією Л. Бачинського (накладом Українського видавництва у Кракові); у Львові 1942—1944 роках як тижневик (накладом Хліборобського товариства) за редакцією І. Драбатого (наклад 52 000 примірників).
Його ідеї просвітництва, поширення новітніх досягнень хліборобської науки нинішній колектив ревно підтримує, продовжує, пропагує і розвиває. Тож закономірно у паспорті заснування газети задекларована саме ця дата, яка зобов’язує і надихає колектив редакції вагомими творчими здобутками готуватися до столітнього ювілею, який припадає на 1 січня 2026 року.
Фото з архіву редакції“Сільський господар”