![](/uploads/media/9d/20/9d203ba81b51a8ca6622ab426934ed9c_orig_thumb.jpg)
На Тернопільщині демонтовують радянські пам’ятники і танки
13 квітня зняли танк у Чорткові, також позбутися радянських пам’ятників вже вирішили у Заліщиках
![](/uploads/media/a0/95/a09536d33f2bd30caa61yz92b2ca2bb8_w1920.jpg)
Міста Тернопільщини активно позбуваються радянської символіки та пам’ятників. Так, демонтувати танк і пам’ятник на честь полеглих радянських солдатів у Другій Світовій війні вирішила влада у Заліщиках на Тернопільщині. Про це повідомляє Заліщицька міська рада.
12 квітня міська влада винесла це питання на громадське обговорення з представниками духовенства, керівниками установ та організацій, депутатами, громадськими та політичними діячами, викладачами історії, учасниками АТО, матерями загиблих воїнів на Сході країни. Усі одноголосно підтримали рішення про демонтаж.
![](/uploads/media/66/54/66541f9c3d49df1c5917f228a0540f3e_w1920.jpg)
Як зазначив міський голова Заліщиків Іван Дрозд, у період жорстокої війни, яку розв'язала росія, питання знесення радянських пам’ятників, як ніколи актуальне.
Проте даний комплекс є також місцем захоронення 360 солдатів. Присутні обговорили питання можливого перепоховання залишків тіл на міське кладовище. Для цього потрібно вивчити усі деталі, звернутися з офіційними запитами у відповідні інстанції, щоб вони надали роз'яснення, щодо проведення даної процедури. Працівниками міської ради буде надіслано відповідні звернення. Про результат громадськість повідомимо згодом. А найближчими днями розпочнуться роботи, щодо демонтажу танку та пам'ятника, окрім плит та хрестів, - каже міський голова.
13 квітня демонтували радянський танк у Чорткові, повідомив міський голова Володимир Шматько. За те, щоб позбутися танка, пам’ятника радянському солдату і червоної зірки виступили більшість мешканців. Також у планах – перейменування вулиці Гагаріна. А у Кременці пропонують зняти пам'ятник Максиму Горькому.
Нагадаємо, 9 квітня рішенням виконкому міськради демонтували пам’ятник Пушкіну у Тернополі.
Фото з фейсбук-сторінок Заліщицької міської ради, Володимира Шматька