Тамара Коблик

На Тернопільщині двох працівників військкомату судитимуть за катування і побиття чоловіків

Резонансний інцидент стався у жовтні минулого року у Тернополі. На відео, опублікованому у соцмережах, зафіксували, як працівники ТЦК застосовують фізичну силу до двох лежачих

Правоохоронні органи закінчили розслідувати справу військових тернопільського військкомату, які в жовтні 2023 року били чоловіків у приміщенні ТЦК. Справу передали до суду. Про це повідомили в Державному бюро розслідувань й Офісі генерального прокурора.

Слідчі встановили, що 6 жовтня 2023 року солдат-гранатометник з іншими військовослужбовцями зупинили місцевого мешканця для перевірки документів.

З’ясувавши, що чоловік народився в російському Мурманську, хоч і є громадянином України, вони запропонували йому проїхати до військкомату. Коли той відмовив, вони силоміць заштовхали до автомобіля, завдаючи при цьому ударів, та доправили до приміщення ТЦК.

Потім його та ще одного мобілізованого військові побили у приміщенні військкомату. Таким чином працівники ТЦК хотіли змусити чоловіків пройти військово-лікарську комісію, а також покарати їх за конфлікт з черговим, якого ті намагалися побити та відібрати в нього зброю.

Унаслідок цього один із потерпілих отримав травми середньої тяжкості, а інший — легкі.

Солдата-гранатометника звинувачують в завданні тілесних ушкоджень середньої тяжкості, катуванні й незаконному позбавленні волі людини (ч. 2 ст. 122, ч. 3 ст. 127, ч. 2 ст. 146 КК України).

Командиру цього підрозділу також інкримінують катування та завданні легких тілесних ушкоджень (ч. 1 ст. 125, ч. 3 ст. 127 КК України).

Як писав Терен, 6 жовтня солдат-гранатометник, застосовуючи фізичну силу, затримав та доправив до ТЦК місцевого мешканця.

Згодом його та ще одного мобілізованого військові побили у приміщенні військкомату. Відео побиття потрапило до соцмереж. На ньому солдат-гранатометник та командир відділу охорони завдають ударів чоловікам, які лежать на ліжках.

Тернопільський міськрайонний суд призначив працівникам ТЦК нічний домашній арешт і відсторонив обох від займаних посад. А ДБР повідомило про підозру в катуванні командиру та солдату-гранатометнику відділу охорони цього військкомату.

Фото пресслужби Офісу Генерального прокурора

Вибір читачів за тиждень

Відео