Анастасія Кисіль

На Тернопільщині майже 10 тисяч людей шукають роботу

У Тернопільській області більшість безробітних - жителі сільської місцевості.

За словами Тернопільського обласного центру зайнятості, на одне вільне робоче місце в середньому по області претендувало 10 безробітних, але найбільше на Монастирищині та Підгаєччині – 37, на Гусятинщині – 30.

- Загалом упродовж січня 2022 року в місцевих підрозділах служби зайнятості області соціальними послугами зі сприяння у працевлаштуванні скористалися 10,9 тис. осіб, з них 10,4 тис. були визнані безробітними через відсутність прийнятних пропозицій праці, - йдеться у повідомленні.

За сприяння служби зайнятості, за січень 2022 року 280 краян все ж змогли знайти місця праці, з них 9 безробітних - уклали контракти на проходження військової служби (у тому числі 7 учасників АТО).

- На 1 лютого 2022 року 9,5 тис. безробітних продовжували пошук роботи за допомогою служби зайнятості Тернопільщини. Із них 52,2% - жінки, 26,1% – молодь віком до 35 років, більше половини – жителі сільської місцевості, 26,2% - особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, - повідомляє Тернопільський обласний центр зайнятості.

У місцевому центрі зайнятості кажуть, що більшість безробітних - робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування і машин; найпростіших професій та законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео