Мар'яна Удич

На Тернопільщині розпочала роботу серпнева мистецька резиденція

У червні у Вікні працювали художники, а в липні — мисткині, які створювали твори з текстилю

У селі Вікно на Тернопільщині розпочалася серпнева резиденція міжнародного проєкту «Під одним небом: мистецькі резиденції у Вікні». Цього разу творчий простір об'єднав композиторів, музикантів і митців з України, Польщі та Іспанії. Про це повідомили на фейсбук-сторінці  Мистецького фестивалю «Ї».

Упродовж місяця учасники працюватимуть у напрямі сучасного музичного мистецтва, знайомитимуться з культурною спадщиною Вікна, Гримайлівської громади, природою Медоборів та місцевою історією, черпаючи натхнення для створення нових мистецьких творів.

До серпневої резиденції долучилися українські композиторки Марина Долгіх і Марія Олійник, польський музикант Пйотр Міхал Мадей та мисткиня з Іспанії Crisal Rodriguez.

Організатори з ГО «Мистецький фестиваль «Ї»» зазначають, що попередні резиденції вже дали вагомі творчі результати. У червні у Вікні працювали художники, а в липні — мисткині, які створювали твори з текстилю. Тепер естафету переймають композитори та музиканти.

Проєкт «Під одним небом: мистецькі резиденції у Вікні» є міжнародною ініціативою, спрямованою на підтримку індивідуальної творчості, розвиток міжкультурного діалогу та професійної співпраці.

Організатором виступає громадська організація «Мистецький фестиваль «Ї»» (Україна) у партнерстві з AYA Found (Польща) та NOVACT (Іспанія). Проєкт реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Фото з фейсбук-сторінки Мистецького фестивалю «Ї»

Митці з різних країн представили свої проєкти, створені у мистецьких резиденціях на Тернопільщині (відео)

Вибір читачів за тиждень

Відео