Ростислав Фук

На Тернопільщині рятували кажанів, які випали з дупла (фото)

Сталося це під час обрізки весняної обрізки дерев комунальниками

12 кажанів – вечірниць дозірних, які випали з дупла у Заліщиках, врятували працівники Національного природного парку «Дністровський каньйон». Про це повідомили на сторінці парку в фейсбуці.

Сталося це під час обрізки весняної обрізки дерев комунальниками біля Спеціалізованої школи І-ІІІ ст. ім. О. Маковея. Співробітниками «Дністровського каньйону» була надана допомога тваринам, чия зимівля несподівано перервалась.

На фоні пандемії Covid-19 у людей підсилилась і так існуюча хіроптерофобія – це страх перед кажанами. Але насправді кажани для нас не є такими небезпечними. До того ж, всі види кажанів, що поширені на території нашої країни, занесені до національної Червоної книги та потребують охорони. Кажани відіграють важливу роль у функціонуванні екосистеми, вони є єдиними ссавцями, здатними до польоту. Ці рукокрилі знищують шкідливих комах лісогосподарських структур і тих, що завдають шкоди саме людям, – йдеться в повідомленні.

Працівники парку дали кілька порад, що робити, якщо знайшли кажана:

  1. Ніколи не беріть кажана голими руками, краще одягніть товсті рукавички.
  2. Обережно візьміть тварину та посадіть до коробки (але не герметичної ємності). Якщо ви знайшли кажана у теплий період року, випустіть його на вулицю ввечері або вночі. Але обов’язково переконайтеся, що він не поранений і точно полетів.
  3. Якщо на вулиці мінусова температура, випускати кажана не можна – він не зможе знайти собі притулок і загине. У такому випадку найоптимальнішою допомогою буде передача знайденої тваринки фахівцям.
  4. Запропонуйте йому воду з шприца зі знятою голкою, або з ложки, піднісши її до рота тварини. Поїти молоком дорослих тварин не можна! Тварини, знайдені з липня по травень, є дорослими і молока не потребують.
  5. Зважте кажана. Визначте вид. Якщо його вага нижче норми, то його слід підгодовувати протягом 7-10 днів. Для рудої вечірниці це 30 грамів, для пізнього кажана – 27 грамів, для нетопира середземноморського – 8 грамів, двоколірного лилика – 14 грамів, вуханя – 12 грамів.
  6. Найкраще для годування підійдуть личинки жуків (борошняного хрущака, зофобаса), бананові цвіркуни, таргани. Їх можна знайти в зоомагазинах вашого міста або замовити в інтернет-магазинах.
  7. Помістіть кажана в холод, у теплі кажан спалює свої жирові запаси, за рахунок яких буде зимувати.
  8. Якщо кажан, знайдений взимку, дожив до весни, то з настанням перших стабільно теплих ночей (при температурі повітря вище нуля) його можна випускати на волю.

Фото НПП «Дністровський каньйон»

Вибір читачів за тиждень

Відео