Наступ на свободу слова в Тернопільському районі пахне криміналом

подільське слово2

У четвер, 4 серпня, о 14.58 год. поліція м. Тернополя зафіксувала факт викрадення з редакції газети «Подільське слово» книги наказів редактора і редакційної печатки групою працівників Тернопільської районної ради — заступником голови районної ради Миколою Михальчишиним, начальником юридичного відділу Юрієм Михайлюком, радником голови районної ради Арсеном Чудиком. Усі троє — члени Радикальної партії Олега Ляшка.

документ
документ

док2
док2

Виклик патрульної поліції м. Тернополя на номер «102» 4 серпня близько 15 год. прозвучав з редакції газети «Подільське слово» від члена Національної спілки журналістів України Ганни Макух. 29 липня ц.р. з міркувань «політичної доцільності»,  оскільки завжди наближаються вибори, на сесії Тернопільської районної ради депутати прийняли рішення усунути з посади багаторічного головного редактора газети «Подільське слово» Ганну Макух всупереч усім писаним і неписаним законам.

Пряма мова Ганни Макух:

-  За час моєї роботи в газеті «Подільське слово» я орієнтувалася в основному на інформаційні запити читачів газети і завжди остерігалася перетворення її в рупор однієї політичної  сили. «Подільське слово» надавало шпальти всім партіям – і на, маєш. У випадку голосування за відставку мене з посади головного редактора на сесії Тернопільської районної ради проявився тотальний міжпартійний договорняк під егідою фракції блоку Петра Порошенка «Солідарність» на чолі  з головоюТернопільської райдержадміністрації Олександром Похилим. Всі партії, присутні в складі Тернопільської районної ради, вигідно сторгувались через надання  преференцій зацікавленим. Нова вишукана політтехнологія – торги, яку досі  застосовували  у верхах, у випадку з моїм звільненням успішно спрацювала. Одного з депутатів у такий спосіб навіть пообіцяли сховати від корупційного скандалу.   Політичний тиск набув зараз нових форм.  Вистояла за режиму Януковича - думала, що вистою і тепер. Але не так сталося, як гадалося. Відмова перетворю ватися з газети для читачів на рупор однієї особи означає тепер негайне звільнення. Звільнення будь-якою ціною. Звільнення з порушенням  усіх існуючих норм , але все одно негайне звільнення.  шкода читачів газети, особливо її передплатників, тому що через бажання посадовців Тернопільської  РДА і районної ради якнайшвидше звільнити крісло для нового головного редактора Наталії Чапрак, не можуть тепер належним чином оформити моє звільнення.

  Станом на середу, 3 серпня, я ще не мала на руках офіційного рішення сесії Тернопільської районної ради з мокрою печаткою про звільнення мене з посади головного редактора газети «Подільське слово» — видання Тернопільської районної ради і Тернопільської районної державної адміністрації. Засновники не спромоглися мені вручити рішення  ні в день проведення сесії, ні згодом. Однак, бажаючи розблокувати паралізовану роботу редакції, у четвер, 4 серпня, о 10.00 год. ранку, зважаючи на особисте прохання заступника голови Тернопільської районної ради Миколи Михальчишина, я з головним бухгалтером редакції та працівниками газети прийшла в приміщення на вул. Бродівська, 17 м. Тернополя складати акт прийому-передачі товарно-матеріальних цінностей редакції. На цю годину прибули і представники засновника газети — заступник голови Тернопільської районної ради Микола Михальчишин, начальник юридичного відділу районної ради Юрій Михайлюк, радник голови районної ради Арсен Чудик. Ми всі разом відкрили двері в бухгалтерію та ком’ютерний зал редакції, і представники Тернопільської районної ради розпочали огляд товарно-матеріальних цінностей. Все було на місці. Складати акт прийому-передачі, проте, ніхто не поспішав. Коли дійшло до Книги наказів редактора, раптово створився незрозумілий шум, вовтузня, дивні вигуки представників засновника: «Вилучаємо в податкову!». Через деякий час у приміщенні редакції, де мав бути складений акт прийому-передачі товарно-матеріальних цінностей, залишилася лише я і працівники редакції. Зникла і новопризначений редактор газети «Подільське слово» Наталя Чапрак.

 Підозрюючи недобре, Ганна Макух, якій, до речі, в присутності представників засновника і працівників редакції новий редактор Наталя Чапрак відмовилася зробити запис в трудовій книжці про звільнення з роботи (такий порядок), — вона подзвонила на 102. Через 10 хвилин в редакцію газети «Подільське слово» на Бродівську, 17 прибула патрульна поліція м. Тернополя.

Пряма мова Ганни Макух:

— Патрульні зафіксували факт викрадення Книги наказів редакції, 8 зареєстрованих заяв працівників редакції і печатку. Печатку я передала новому редактору газети «Подільське слово» Наталії Чапрак у середу 3 серпня близько 17 год. в присутності патрульної поліції м. Тернополя під тиском представників засновника, яких привів у редакцію заступник голови Тернопільської районної ради Микола Михальч»ишин. Я в присутності патрульних написала заяву на ім’я  т. в. о. начальника Тернопільського ВП ГУ Національної поліції в Тернопільській області майора поліції Турая О.І. за фактом викрадення фінансових документів і печатки редакції службовими особами Тернопільської районної ради. Окрім того, поліцейські виявили на одному зі столів редакції розписку з особистим підписом заступника голови Тернопільської районної ради такого змісту: « Розписка. Я, Михальчишин Микола Степанович, взяв для ознайомлення в редакції газети «Подільське слово» журнал наказів (журнал прошнурований і пронумерований 313 сторінок) та заяви працівників на 8 аркушах. Зобов’язуюся повернути 09.08.2016 р. Підпис — заступник голови Тернопільської районної ради Михальчишин. 04.08.2016р.».

Адвокат Ганни Макух у присутності поліцейських зробив усі необхідні копії. Він зазначає, що звернення Ганни Макух до т. в. о. начальника Тернопільського ВП ГУ Національної поліції в Тернопільській області майора поліції Турая О.І. про викрадення книги наказів, заяв працівників і печатки редакції має бути впродовж 24 годин (до 16 год. 5 серпня) занесена в реєстр досудових розслідувань кримінального характеру. Тобто, проти заступника голови Тернопільської районної ради Миколи Михальчишина, начальника юридичного відділу районної ради Юрія Михайлюка, радника голови районної ради Арсена Чудика в разі занесення заяви до цього реєстру мала б бути порушена кримінальна справа.

Колеги, слідкуйте уважно! У Тернопільскому районі назріває «справа ГКЧП».

Оскільки так званий головний редактор «Подільського слова» Наталія Чапрак відмовилися робити запис (такий порядок) про звільнення з посади головного редактора Ганни Макух у її трудовій книжці, щось тут нечисто. Втім, чи є у Наталії Чапрак для цього достатньо повноважень?

Сьогодні, 5 серпня, п’ятниця — день виходу газети «Подільське слово». Вперше за майже 50- літню історію зірваний випуск номера. Газета не вийшла. Чи, бува, не два редактори станом на цей час у газети «Подільське слово»? І обидва — головні? Адже офіційного рішення про звільнення з посали головного редактора газети «Подільське слово» Ганна Макух ще не отримала. Чекайте новин!

Віра ГОЛУБ

 

Вибір читачів за тиждень

Відео