Науковці довели екологічність пального з ріпакової олії для с/г техніки (Агроновини)
Баварський центр технологій та просування (TFZ) у Штраубінгу оцінив дані про тривалу експлуатацію пального з ріпакової олії в сільськогосподарських машинах.
Про це повідомляє Тraktorist.ua, пише agronews.ua.
Згідно з висновком довготривалих досліджень ріпакової олії як пального для сільськогосподарської техніки, експлуатаційна безпека тракторів на ріпаковому пальному знаходиться на одному рівні з безпекою дизельних тракторів. Крім того, ріпакова олія сприяє захисту клімату.
Для проведення дослідження вчені оцінили результати декількох дослідницьких проєктів. Були враховані дані польових випробувань, а також показники продуктивності та викидів 18 тракторів, сумісних з ріпаковою олією рівнів викидів від 1 до 4, які були зафіксовані протягом загального періоду понад 50 тис. годин роботи.
– У тракторному парку вчені не виявили серйозних ушкоджень або тривалих простоїв, викликаних пальним. У паливній системі низького тиску незначні несправності виникали лише у поодиноких випадках. Вимірювання поведінки щодо викидів показали, що трактори з системою доочистки відпрацьованих газів мають низькі викиди оксидів азоту та частинок. Аналіз моторного мастила показав, що двигуни працюють з малим зносом при експлуатації в польових умовах, — йдеться у повідомленні.
Уряд звернувся до ЄС з проханням розширити можливості для експорту українського молока
Уряд і Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства звертаються до ЄС із проханням збільшити можливості для українського експорту.
Про це повідомив заступник міністра економрозвитку Тарас Качка під час Всеукраїнського молочного форуму-2020, пише agronews.ua.
Він зазначив, що у Польщі активно збільшуються обсяги виробництва молока та молочної продукції, тому українська продукція стає непотрібною.
Фото з допису