Навчання за кордоном без знання мови: реально чи ні?

На правах реклами

Навчання за кордоном без знання мови країни, в якій планує навчатися студент, це досить поширене явище. Однак, це не означає, що він зможе вступити на будь-яку спеціальність та відразу розпочати навчальний процес. 

Існують різні варіанти та програми, які дозволяють іноземним абітурієнтам адаптуватися до нового мовного середовища. Наприклад, в університетах є бакалавріат та магістратура в Польщі, де навчаються на польській або англійській мові.

Як можна навчатися за кордоном без знання мови?

Доступні варіанти:

  • підготовчі курси. Багато університетів пропонують підготовчі курси з мови, які допоможуть опанувати необхідний рівень для навчання на обраній спеціальності;
  • програми з навчання мови паралельно зі спеціальності. Деякі ВНЗ пропонують програми, за якими студенти одночасно вивчають спеціальність та мову;
  • програми з англійською мовою. Якщо студент володіє англійською на достатньому рівні, то він може обрати англомовні програми;
  • спеціальні програми для іноземних студентів. Деякі університети мають спеціальні програми для іноземних студентів, які передбачають додаткову підтримку та адаптацію.

За посиланням https://www.merito.pl/ukrainian/vstup/vartist-navchannya-u-polshchi можна дізнатися про вартість навчання у різних польських університетах ВСБ Меріто. Порада – треба порівняти пропозиції кількох ВНЗ, щоб вибрати найкращий варіант за співвідношенням ціни та якості.

Які є переваги та недоліки такого навчання?

Переваги:

  • можливість отримати якісну освіту. Навіть без знання мови студент може отримати диплом престижного університету.;
  • швидке занурення в мовне середовище. Вивчаючи мову в країні, де вона є державною, можна швидко її опанувати;
  • нові знайомства та досвід. Навчання за кордоном - прекрасна можливість познайомитися з людьми з різних країн та збагатити свій досвід.

Недоліки:

  • складність адаптації. Перший час може бути складно адаптуватися до нового культурного середовища іта мовного бар’єру;
  • вищі витрати. Навчання за кордоном, як правило, коштує дорожче, ніж вдома;
  • високі вимоги до самостійності. Студентам доведеться самостійно вирішувати багато питань, пов’язаних з навчанням та побутом.

Перед прийняттям рішення, варто ретельно зважити всі за та проти, а також проконсультуватися з фахівцями в галузі освіти за кордоном.

На що звернути увагу при виборі програми?

Перше - це рівень викладання мови, він має відповідати особистим потребам студента. Друге - вартість навчання, треба порівняти вартість різних програм та вибрати ту, яка підходить за ціною.

Третє - репутація університету. Варто обирати ВНЗ з гарною репутацією та досвідом роботи з іноземними студентами. Четверте - наявність підтримки для іноземних абітурієнтів.

Навчання за кордоном без знання мови - можливо, але вимагає додаткових зусиль та підготовки. Якщо студент готовий до викликів та прагне отримати якісну освіту, то цей варіант може бути для ідеальним. 

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео