
«Робота над ними – справжня магія»: майстриня з Тернополя виготовляє дивовижні прикраси з міді (фото)
У доробку 74-річної Світлани Шинкаренко – кільця, браслети, брошки, сережки, підвіски у формі квітів, листя, гілок. Адже саме природа надихає її на творчість

Оригінальні прикраси з міді, часто оздоблені натуральним камінням, виготовляє 74-річна майстриня з Тернополя Світлана Шинкаренко. Вона – творча особистість, за професією викладачка креслення та малювання, художниця. Все життя займається живописом, організовує виставки своїх робіт. А близько року тому захопилася ще й виготовленням мідних прикрас. Її роботи вражають!
Про особливості своєї творчості, процес виготовлення прикрас та натхнення мисткиня розповіла журналістці Терену.
Коли все вийшло, відчула щастя
Ідею створення прикрас із міді жінка побачила в інтернеті. Їй вони так сподобалися, що вирішила спробувати й собі.
Мені дуже сподобалось, що можна природні форми відобразити в міді. І тому я почала шукати, як це можливо зробити. Такі курси знайшла лише в росії, та з цією країною я не хочу мати нічого спільного. Тому всю інформацію по краплі збирала в інтернеті, – розповідає Світлана Шинкаренко.
У неї було багато спроб та помилок. Були вдалі роботи та не дуже. Та коли врешті вийшло, зізнається: відчула щастя!

Створення однієї прикраси – 7-10 днів
Кільця, браслети, брошки, сережки, підвіски і навіть свічники, – усе пані Світлана виготовляє власноруч з міді та натурального дорогоцінного каміння. Прикраси створені за допомогою техніки під назвою гальванопластика.
Сама робота над прикрасами розпочинається з того, що я збираю матеріали – це квіти, листочки, гілочки. Потім малюю ескіз, щоб розуміти, як буде виглядати вже готовий виріб. Далі зібраний матеріал, покриваю спеціальним струмопровідним розчином та опускаю в гальванічну ванну (ємність для покриття виробів шаром металу хімічним чи елекрохімічним методом – ред.), – пояснює процес роботи над прикрасами майстриня.

Згодом під дією електроструму наростає мідь і далі ці майбутні прикраси випалюються вогнем. Ось так відбувається, як сама майстриня зазначає, магія. Цей процес є кропіткий та доволі тривалий, – на створення однієї прикраси йде від тижня до 10 днів.
Ця техніка дарує рослинам друге життя
Якщо уважно подивитись на прикраси, то вони ніби створені самою природою. Кожен листочок неповторний, кожна деталь жива та продумана до дрібничок. Сама краса природи й надихає мисткиню.
Моя ідея така – все, що ми маємо влітку, всі квіти, листя, все дуже швидко зникає. Квіти в'януть, листочки опадають. А ця техніка дозволяє дати їм друге життя та зберегти енергетику цих рослин, – каже вона.
Восени цього року Світлана Шинкаренко планує виставку своїх прикрас у Польщі, також вона їздить на міжнародні мистецькі пленери і активно бере участь на Тернопільських ярмарках митців, де особисто продає свої вироби. Ще їх можна придбати на її інстаграм-сторінці або у місцевій крафтовій крамниці.
Авторка: Тетяна Макогон
Фото Тетяни Макогон та з інстаграм-сторінки Світлани Шинкаренко