Орест Сарматський

Обсяг тіньової оренди земель с/г сягає 70 млрд грн (Агроновини)

2702 (Copy)

Обсяг тіньової оренди земель с/г призначення складає за оцінками експертів сягає 20-70 млрд грн при недоотриманні податків з неї до 22 млрд грн.

Про це вказано у пояснювальній записці до законопроекту №3131, інформує Куркуль.

У документі зазначається, що тіньовий ринок оренди у 2019 р. становив близько третини площі сільськогосподарських земель країни.

– Існуючий на сьогодні тіньовий ринок оренди земель сільськогосподарського призначення за оцінками експертів становить 28% від загальної площі сільськогосподарських земель або близько 12 млн га з 42 млн га сільгоспземель України. При цьому  в офіційній оренді перебуває близько 25 млн га сільгоспземель, – зазначається в документі.

– В Україні є 3,6 млн власників паїв, які володіють 16,4 млн га землі, а середній розмір паю становить 4,1 га. З усіх власників паїв – 2,3 млн осіб самі обробляють свої паї та 1,4 млн осіб паї загальною  площею 6,1 млн га здають в оренду. Більшість з цих земель знаходяться в оренді у с/г підприємств, в тому числі сільгоспвиробників що працюють на ІV групі спрощеної ситами оподаткування, – йдеться у  проекті закону.

2701 (Copy)
2701 (Copy)

Фермерам став доступний автоматичний аудит земельних ділянок

За допомогою сервісу Feodal.Оnline фермери можуть отримувати і моніторити відомості про земельні ділянки онлайн. Також завдяки веб-ресурсу можна проводити автоматичний аудит земельних ділянок. Про це йдеться у матеріалі на Kurkul.com. 

Зазначається, що після реєстрації на сайті керівник, «земельник» чи будь-який користувач може ввести у запит на сайті будь-який перелік кадастрових номерів, земельних ділянок, які обробляє конкретне підприємство.

– Якщо кадастрових номерів немає, то можна навіть просто намалювати поле на карті, враховуючи найближчі орієнтири. А онлайн-сервіс відразу обробить всю необхідну інформацію та подасть її для користувачів у зручному форматі. Єдина вимога – наявність доступу до мережі інтернет, – зазначається у матеріалі.

Feodal.Оnline повністю автоматизований. Він готує відомості про ділянки швидко та у великому обсязі, а ще візуалізує дані у зручному форматі.

Також сервіс дає можливість налаштувати автоматичне оновлення, наповнення інформації у 1С та ГІС. Розробники також розповідають про можливість інтегрувати дані з цього онлайн-сервісу в інші додатки, якими вже користується підприємство.

Фото з допису

Вибір читачів за тиждень

Відео