Перші 200 аграріїв стали користувачами Державного аграрного реєстру (Агроновини)
Вже понад 200 агровиробників змогли зареєструвалися в Державному аграрного реєстрі. Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.
Зазначимо, що в ОТГ Київської, Черкаської, Одеської, Львівської, Волинської та Миколаївської областей працюють виїзні мобільні групи операторів, які допомагають аграріям вносити відомості про себе в систему. У Мінекономіки зауважують, що від участі в реєстрі фермер отримає наступні переваги: У своєму онлайн-кабінеті аграрій зможе слідкувати за інформацією про себе, отримавши інформацію з чотирьох реєстрів: Державного земельного кадастру, Реєстру юридичних та фізичних осіб, Реєстру речових прав та Реєстру тварин. Учасники зможуть подавати заявки на виправлення помилок в кадастрі та реєстрацію земельних ділянок в кадастрі. Можливість отримувати інформацію про державну підтримку.
– Разом з мобільними групами присутні представники системи Безоплатної правової допомоги, які надаватимуть консультації з правових питань охочим стати учасником Реєстру, а також представники Держгеокадастру, які консультуватимуть із земельних питань, – зазначають у Мінекономіки.
Зареєструватися у Державному аграрному реєстрі онлайн можна за посиланням. Нагадаємо, у шести областях України стартує пілотна версія Державного аграрного реєстру.
Джерело: аgravery.com
На Дніпропетровщині СБУ викрила нелегальний елеватор
Служба безпеки України викрила на Дніпропетровщині діяльність організованої групи, учасники якої проводили незаконні операції з придбання, зберігання та експорту агропродукції. Про це повідомляє пресслужба СБУ. За версією досудового слідства, кілька комерсантів без будь-якої дозвільної документації побудували поблизу річкового порту одного з міст Дніпропетровського регіону елеватор. Його потужності були розраховані для приймання, зберігання та просушки до 5 тисяч тонн сільгоспкультур на місяць.
– Учасники групи приймали від місцевих фермерів зернові культури за готівку без оформлення відповідних документів та відповідно без сплати податків та зборів до держбюджету країни. До того ж зберігання та просушка сільськогосподарських культур здійснювалась з порушенням необхідних санітарних норм, – зазначають у СБУ.
За словами правоохоронців, на зерно оформлювали фіктивну документацію. Вантажі організатори оборудки переправляли на річкових баржах до українських морських портів для продажу до країн близького та далекого зарубіжжя.
– Господарська діяльність елеватора здійснювалася через низку фіктивних суб'єктів підприємницької діяльності і не відображалась в жодному офіційному звіті. Тож організаторам вдавалося приховувати протиправну діяльність протягом 2019 року. Нелегальний оборот елеватора становив майже 90 млн грн, внаслідок чого держава не отримала щонайменше 20 млн грн податків, – повідомляють оперативники спецслужби.
Під час проведення обшуків за місцем розташування нелегального агротерміналу правоохоронці виявили документацію та чорнові записи, Майновий комплекс елеватора та інші товарно-матеріальні цінності процесуально вилучено.
– За попередніми матеріалами розслідування, виявлені порушення стосуються не лише сфери податкової дисципліни, а і норм містобудування, охорони природного середовища та забезпечення техногенної безпеки, – додають у слідстві.
У межах розпочатого кримінального провадження тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин оборудки та повідомлення про підозру особам, причетним до протиправної схеми. Варто додати, що також перевіряється інформація щодо можливої причетності посадових осіб місцевої влади, правоохоронних та контролюючих органів до функціонування нелегального елеватора та незаконних оборудок. Нагадаємо, дочірня компанія нідерландського агрохолдингу купує український елеватор Louis Dreyfus Company.
Джерело: аgravery.com
Фото з допису