«Підколоти губи і міжбрів'я»: що треба знати, перш ніж йти на процедури
Перш ніж обрати салон чи кабінет для косметологічних процедур, пам’ятайте, що для провадження такої діяльності у закладу має бути ліцензія МОЗ за спеціальністю «Хірургічна дерматологія»
Ринок індустрії краси насичений безліччю пропозицій «підколоти губки і міжбрівку», та що потрібно знати, перш ніж довіряти своє здоров’я людям з оголошень у соцмережах? Передусім – що така діяльність належить до сфери охорони здоров’я і дозволяється лише за наявності ліцензії на провадження медичної практики. Про це нагадують у пресслужбі МОЗ України.
Це:
- процедури косметичної корекції вад шкіри,
- визначення її естетичних недоліків,
- використання філерів і ботулотоксину, с
- мікроголкова терапія,
- контурна пластика,
- апаратна епіляція,
- використання фізичних і хімічних агентів (хімічний пілінг, фотодинамічна терапія,
- ультрафіолетове випромінювання, лазери, імпульсний лазер на барвнику, кріотерапія),
- основні принципи косметичного догляду за шкірою,
- організація косметологічної допомоги тощо.
Номенклатура лікарських спеціальностей не передбачає спеціальності «косметологія». Ці процедури може здійснювати лише лікар-хірург-дерматолог.
Отже, перш ніж обрати салон чи кабінет для косметологічних процедур, пам’ятайте, що для провадження такої діяльності у закладу має бути ліцензія МОЗ за спеціальністю «Хірургічна дерматологія», яка дозволяє медичну практику.
Копія такої ліцензії та/або витягу з Ліцензійного реєстру МОЗ із зазначенням переліку спеціальностей, за якими провадиться медична практика, та адреси провадження, має бути розміщена у доступному для споживача місці.
Також мають бути чітко вказані режим роботи, інформація про медпрацівників із зазначенням їхнього прізвища, імені, по батькові, посади. До того ж має бути розміщений документ, що підтверджує наявність кваліфікаційної категорії, перелік медичних послуг із зазначенням їхньої вартості. Окрім того, за наявності мають бути розміщені копії акредитаційних сертифікатів.
Фото з відкритих джерел