Порушення серцевого ритму: тахікардія та брадикардія
На правах реклами
Причинами тахікардії можуть бути вади серця, інфаркт, серцева недостатність та інші хвороби. Брадикардія може бути спричинена інтоксикацією, неврозом, депресією, травмами та іншими факторами.
Серце постійно працює і ніколи не має відпочинку, при цьому на його роботу надто впливають хронічні стреси та втома. Це означає, що не варто ігнорувати планові обстеження чи тривожні симптоми. Якщо вас хвилюють зміни у серцевому ритмі — зверніться до фахівця. Лікар кардіолог у Львові проведе ретельну діагностику та надасть професійну консультацію.
Які бувають порушення ритму роботи серця?
Аритмія — це порушення серцевого ритму, яке характеризується неправильною швидкістю та послідовністю скорочень. Найчастіше спостерігаються пришвидшення (тахікардія) або уповільнення серцебиття (брадикардія). Такі порушення можуть не впливати до певного часу на стан пацієнта і бути помітними лише на кардіограмі. Однак, якщо залишити їх без нагляду лікаря, вони здатні призвести до відчутного порушення кровообігу та функціонування усього організму. Крім того, як симптом тахікардія та брадикардія свідчать про більш загальну проблему зі здоров'ям.
Діагноз щодо виду аритмії ставить лікар-кардіолог на основі обстежень серця та скарг пацієнта. Після цього складається план профілактики та терапії.
Пришвидшене серцебиття
Тахікардія — збільшення частоти серцевих скорочень, у дорослої людини це понад 90 ударів на хвилину. При цьому ритм, як правило, не змінюється, серце б'ється з однаковими інтервалами.
Природно у людини збільшується пульс при фізичних навантаженнях, стресі чи емоційному потрясінні. При тахікардії цей стан у людини стає перманентним, і серце постійно стукає швидко. Симптом може бути спричинений:
- вадами серця,
- інфарктом міокарда,
- серцевою недостатністю,
- міокардитом,
- гіпотонією,
- цукровим діабетом,
- захворюваннями центральної нервової системи.
Іноді тахікардія спостерігається у підлітків, адже серце не встигає за швидким ростом організму.
Якщо ви помічаєте за собою пришвидшене серцебиття, краще не вживати каву та енергетичні напої. Також варто утримуватися від важких фізичних навантажень, принаймні до візиту до лікаря.
Сповільнене серцебиття
Брадикардія — це зменшення скорочень серця відносно норми. У середньостатистичної здорової людини цей показник становить менше ніж 60 ударів на хвилину.
Існує поняття “брадикардія спортсменів”. Постійні тренування серця зміцнюють його, у результаті чого воно якісніше штовхає кров, тож потрібно менше стискань.
Брадикардія, як і тахікардія, теж є симптомом, а не хворобою. Причинами такого стану є:
- інтоксикація отруйними речовинами;
- невроз;
- депресивний стан;
- розвиток виразки шлунка або дванадцятипалої кишки;
- пухлини і новоутворення в серці або в головному мозку;
- черепно-мозкові травми;
- інсульт;
- високий внутрішньочерепний тиск;
- набряки після операцій в області шиї, голови або середостіння;
- деякі інфекційні хвороби;
- низький рівень гормонів щитоподібної.
У будь-якому разі, якщо ви помічаєте у себе зміну ритму серця, варто звернутися по консультацію до лікаря-кардіолога. Для профілактики небезпечних хвороб варто регулярно проводити діагностику у вигляді кардіограми чи УЗД.
Фото з відкритих джерел