Прибутковість вирощування лохини в Україні впала на 40% (Агроновини)
В Україні у цьому сезоні прибутковість вирощування лохини, в порівнянні з минулим роком, впала на 40%.
Про це повідомив Олег Вагін, директор садового центру Berry, пише agravery.com.
- У зв'язку із заморозками врожайність склала 42% від рівня минулого року. Ціна на ягоду була вище, часу на збір витрачалося менше, в зв'язку з тим, що ягода була більша, — розповідає Вагін.
- Вперше в цьому році з'явилися хвороби, які я не бачив за 10 років культивування лохини, відповідно зросли і витрати на фунгіциди і обробку поля. Цей рік відкрив для мене новий ринок продажів, а саме замовлення через інтернет. Так само зрозумів, що не потрібно шукати щастя на ринках мегаполісів, ціна там виявилася менше, ніж в моєму обласному центрі та районах, — додає фермер.
Олег Вагін підкреслює, що після збору врожаю, лохину так само потрібно поливати і підгодовувати, оскільки серпень це період активного росту кореня у цієї рослини.
Прибутковість виробництва молока в більшості сільгосппідприємств України невисока.
За розрахунками Інфагро, середня операційна рентабельність по всіх підприємствах становить лише 3%.
Про це повідомляє agronews.ua.
В таких умовах аграрії будуть намагатися компенсувати свій недоотриманий прибуток за рахунок збільшення цін на молоко. Розраховувати на зменшення сировинного дефіциту в середньостроковій перспективі переробникам не варто, вважають експерти proagro.
Загалом, молока в Україні буде мало і дешевим воно не буде. Виробникам піднімати далі ціни на свою продукцію пропорційно збільшенню вартості сировини вкрай складно.
Заважає імпорт, та й продажі в цілому, після пожвавлення в першій половині осені, в найближчі тижні швидше за все знову впадуть. У зв’язку з передбачуваним посиленням карантину в країні, школярі та студенти підуть на тривалі канікули, що безсумнівно вплине на обсяги і структуру реалізації молочних продуктів.
На думку аналітиків, друга половина осені для українських молочників буде досить складною.