Ростислав Фук

Роботодавці, які працевлаштували людей з інвалідністю, можуть отримати компенсацію

Заяву необхідно подати впродовж 90 календарних днів з дня працевлаштування

За облаштування робочих місць працевлаштованих людей з інвалідністю I та II групи роботодавці можуть отримати компенсацію від Державної служби зайнятості за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Про це повідомили у пресслужбі відомства.

Компенсація фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю I та II групи надається за придбані роботодавцем допоміжні засоби для облаштування робочого місця. 

Граничний розмір компенсації не може перевищувати:

  • 15 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому приймається рішення про її надання, якщо працевлаштована людина з інвалідністю І групи (не більше 100,5 тис. грн),
  • 10 розмірів мінімальної зарплати — за облаштування робочого місця для людини з інвалідністю ІІ групи (не більше 67 тис. грн).

Для отримання компенсації роботодавець упродовж 90 календарних днів з дня працевлаштування подає центру зайнятості за місцем провадження його господарської діяльності заяву про надання компенсації за облаштування робочого місця працевлаштованої людини з інвалідністю.

Заяву можна подати:

  • у паперовій формі ― особисто до центру зайнятості,
  • в електронній формі:
  • через сайт Державного центру зайнятості;
  • надіслати на електронну пошту місцевого підрозділу служби зайнятості.

Детальніше на сайті ДЦЗ у розділі «Роботодавцям» - https://www.dcz.gov.ua/storinka/kompensaciya-za-oblashtuvannya-robochyh-...

За довідками зверніться у місцевий підрозділ Тернопільського обласного центру зайнятості, в телеграм чи на «гарячу» лінію за телефоном: 0635765756.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео