Орест Сарматський

Селекціонер створив унікальне дерево, що дає десять різних видів плодів одночасно (Агроновини)

04011 (Copy)

Цей чоловік ввійшов у Книгу рекордів Гіннеса за своє дерево, яке приносить 10 видів плодів. 

Хуссам Сараф презентує дерево, яке дає п’ять видів і 10 сортів плодів одночасно. 

Сараф працює в середній школі в Шеппартоні, Австралія, і каже, що прищеплення різних фруктів перегукується з роботою, яку він виконує кожного дня.

Спочатку рекорд належав іншому селекціонеру протягом двох десятиліть. Але коли Сараф зазначив, що Гіннес неправильно врахував близькоспоріднені нектарини і персики Карраско як два окремих фрукта, зменшивши його загальну кількість до чотирьох різних видів, Сараф отримав титул рекордсмена.

Дерево Сарафа містить білі нектарини, жовті нектарини, білі персики, жовті персики, абрикоси, персики, мигдаль, вишні, червоні сливи та жовті сливи.

Деякі плоди цвітуть окремо, а інші одночасно. Але він каже, що дерево завжди має гарний набір кольорів, який приваблює різноманітну суміш запилювачів.

- Мій сад привабливий для всіх бджіл, метеликів — усіх добрих та гарних речей, розумієш? – каже Сараф.

Сараф каже, що вперше вивчив основи щеплення плодових дерев у школі в Іраку, коли був ще хлопчиком, працюючи з різними сортами інжиру. Він проводив свої канікули на фермах бабусь і дідусів та їхніх сусідів.

Це хобі по-справжньому розквітло в Австралії, де він виростив пишний сад на задньому дворі, повний рідкісних рослин і продукції з усього світу. Він відкриває простір для перегляду та фото, а також продає свої товари австралійцям, які шукають щось унікальне та рідкісне.

В Україні бажаючих купити землю у 2,5 рази більше, ніж охочих продати 

В Україні, незважаючи на всі обмеження, охочих купити землю в 2,5 рази більше, ніж бажаючих продати. 

Про це розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, під час прямого ефіру на 5 телеканалі.

- Ринок землі відкрився 1 липня і на сьогодні знаходиться в пасивному стані. Зараз незважаючи на всі обмеження, охочих купити землю в 2,5 рази більше, ніж бажаючих продати. Наразі укладено більше 48 тис. угод в рамках ринку землі, – зазначив Тарас Висоцький.

Pasted into
Pasted into

Він додав, ще до відкриття ринку землі за рішенням органу місцевого самоврядування безкоштовно виділяли в межах населеного пункту під забудову ділянку, при цьому власники мали змогу змінювати цільове призначення. Наразі після оновлення законодавства при зміні цільового призначення ділянки, власник має доплатити кошти  в місцеву громаду. І це суттєві кошти. 

Також, під час розмови Тарас Висоцький зазначив, що продовжується робота по поверненню державі земель військових аеродромів, військових містечок, які були незаконно виведені з її власності, а це близько 10 тис гектарів. 

Наразі справу передано в правоохоронні органи, де вивчаються всі обставини.  А учасники, які були задіяні у виведенні майна з державної власності, будуть притягнені до відповідальності.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео