Тамара Коблик

Шістнадцять молодих гуртів у Тернополі змагатимуться за звання кращого

Всього на Koza Music Battle 2023 відбудеться сім конкурсних виступів, перші змагання - уже 11 жовтня

Музичний конкурс Koza Music Battle, що цьогоріч повернувся після трьох років перерви, оголосив своїх учасників. Організатори розповіли, хто змагатиметься у Тернополі за приз 20 тис. гривень та звання кращого молодого гурту України.

Враженнями від відбору ділиться голова Koza Music Battle 2023, Dj, oрганізатор фестивалів Ярослав Качмарський:

Цьогоріч надійшла рекордна кількість учасників, яку експертна комісія ретельно прослухала. Не буду кривити душею, було тяжко. Справді унікальної музики мало, тотальна нудьга і повторення. Деколи складалося враження, що навколо день бабака і я знову слухаю відбір на третьосортний фестиваль у місцевому ДК, як це було 25 років тому, Неначе час зупинися і в світі нічого поза цим не відбувалося. Нема ні Pitchfork’а чи The Wire, не відбувалося фестивалів Ґластонбері чи Коачели, не існувало лейблів Ninja Tune чи 4AD. Але нам вдалося відібрати 16 учасників в основний етап конкурсу та декілька в резерв. Було ще декілька непоганих індивідуальних гіпгоп/рнб та фолк виконавців, але довелося відмовитися від них заради цілісности конкурсу (їм дякую і перепрошую). Решті побажаю пізнавати нове і старе, та здобути хоч крихту самоіронії. Зустрінемося.

Учасниками Koza Music Battle 2023 стали: E-ho, АРКАН,  Maradox, The Artistic Rats (Тернопіль), Netri (Рівне), hackedface (Ужгород), Wowchoke, Pokaysia, Стратослав, Netheren, Антидепресант, квіткіс (Київ), VIRGIN CALL, Калібр серця (Одеса), Granat Garden (Львів), provulok (Судак). Дізнатися більше про виконавців можна на сторінках проєкту у Facebook: Koza Music Battle та іnstagram: @kozamusicbattlе 

Наступним етапом змагання стануть виступи  наживо у креативному кластері Nа пошті. Вхід на них вільний за умови попередньої реєстрації ТУТ.

Всього відбудеться сім конкурсних виступів, перший змаг - уже 11 жовтня.

Стежити та вболівати, і навіть брати участь у голосуванні зможуть глядачі звідусіль - кожен виступ транслюватиметься на ютуб-каналі арт-кластеру. Щоправда, обирати переможців буде не публіка, а кваліфіковане журі. 

Цьогоріч організатори отримали 104 заявки. За кількістю лідирує Київ, зі столиці надійшла майже третина заявок - 33, далі - Тернопіль - 12, Львів - 9, Рівне - 7, Вінниця - 6, Чернівці, Івано-Франківськ, Дніпро, Кривий Ріг - по 3 заявки, з Одеси, Білої Церкви та Хмельницького подали зголошення по два колективи. Поборотися за приз виявили бажання музичні проєкти з Сум, Чернігова, Ужгорода, Запоріжжя, Кропивницького, Миколаєва, Конотопа, Кременчука, Калуша, Нетішина, Млинова, Кам'янського, Судака та інших міст.

Найбільший бум нових музичних проєктів трапився у 2022 році, судячи із кількості поданих заявок від проєктів, що ведуть свій відлік з минулого року – таких аж 31, зовсім молоді команди стартували у 2023 і два десятки з них вирішили випробувати долю на конкурсі; 13 команд мають дворічний музичний досвід; 10 - трирічний.

Кожен п'ятий проєкт має у складі внутрішньо переміщених осіб.

Учасники грають альтернативний рок і попмузику, менш популярні жанри: реґґі, кантрі, фольк-кабаре, джаз, пост панк і реп.

Нагадаємо, що Коза Мюзік батл - це конкурс, що дає змогу молодим виконавцям заявити про себе, представити свою творчість та, зрештою, завоювати прихильність слухачів. Його переможцями раніше ставали відомі сьогодні KRUT і Our Atlantic, тепер же ці виконавці стануть членами журі. Історія конкурсу сягає далекого 2013 року, щороку до 2019 фестиваль проводився у культовому  тернопільському арт-барі Коза. Цьогоріч його домівкою стане найкультурніше укриття країни - креативний кластер Na пошті у Тернополі. Фінансування проєкту здійснюється зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2023 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut.

Організатор конкурсу: ГО “Інститут міської культури” 

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео