Шкільний дендрарій у Тернополі поповнився новими «мешканцями» (фоторепортаж)
У тернопільській ЗОШ номер 10 на території шкільного дендрарію напередодні облаштували виставку самобутніх виробів із відходів деревини.
– Це – роботи школярів, їхніх батьків, вчителів, окремих мешканців «Східного масиву». Ідея виникла в одного із тутешніх жителів мікрорайону, який запропонував доповнити наш дендрарій оригінальними виробами із дерева.
Зазначу, що у нашому дендрарії живе п’ять білок, кілька їжачків, прилітають сюди і сови, де виводять своїх пташенят. То ж вирішили, що нехай мають ось таких «сусідів», правда, хоча вони і не справжні, із дерева, але органічно доповнюють цю зелену локацію біля школи.
Бачите, тут є і білочки, і совенята, і їжачки, і зайчики - усе виготовлено самотужки. Тут же – і «екопоїзд», «вагони» якого - із старих пеньків, в яких висаджено квіти, – розповів кореспонденту «Терену» директор 10-ї школи Андрій Газилишин.
Усі понад 30 оригінальних фігурок із дерева та з екологічно чистих матеріалів разом утворюють певні композиції у шкільному дендрарії.
– Колись тут, біля школи, був пустир. Але поступово почали створювати зелену зону, в якій фактично й розташована сьогодні шкільна будівля. Майже десять років тому за сприяння кафедри геоекології Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка та громадськості міста заклали тут шкільний дендрарій, в якому понад 300 дерев та кущів.
А створені руками дітей та дорослих вироби із дерева гарно вписуються у зелені куточки дендрарію, який вже давно став місцем спостережень за живою природою, проведення польових досліджень, різноманітних екологічних акцій, вікторин, флешмобів, уроків на природоохоронну тематику, – каже голова громадської організації «Екоальянс» Олександр Філь.
Цього ж дня керівництво школи відзначило грамотами та солодкими подарунками усіх учасників екологічного проєкту із створення саморобних дерев’яних фігурок для шкільного дендрарію.
Фото автора