Ростислав Фук

Скільки коштує житло у новобудовах Тернополя в час війни (фото)

Станом на травень 2023 року в порівнянні з довоєнним рівнем понад 90% житлових комплексів в західних регіонах України відкрили продажі квартир у новобудовах

Ціни на первинне житло Тернополя збільшилися на 52% від початку 2022 року до сьогодні та у Івано-Франківську на 45%. Про це повідомила директорка з розвитку бізнесу в ЛУН Олена Унаньян на Lviv marketing meeting «Стратегії девелопменту житла: продукт, маркетинг, інвестор», що відбувся 18 травня. 

Зазначимо, що Центр міських досліджень ЛУН Місто проводить аналіз якості життя в українських містах.

Так, сьогодні середня мінімальна ціна за квадратний метр в новобудові Тернополя становить 29 000 грн, а у Луцьку – 24 000 грн. 

Станом на травень 2023 року в порівнянні з довоєнним рівнем понад 90%  житлових комплексів в західних регіонах України відкрили продажі квартир в новобудовах. В Києві продаж відкрили 79% житлових комплексів. У Херсонській області продажі ще не відкривалися. А от 36% Запорізьких ЖК вже відновили свої продажі, не дивлячись на безпосередню близькість до зони активних бойових дій, Харківських — 26%, Дніпропетровських — 71%. 

Варто зазначити, що мова йде про ті ЖК, які продавали квартири і до 24 лютого 2022 року, в яких вже були угоди з продажу або ті, що зазначили на своїх ресурсах, що їх відкрили.

Топ 5 областей, в яких ЖК вже відкрили свої продажі (серед тих, хто продавав і до війни):  

  1. Закарпатська область – 98%
  2. Івано-Франківська область – 97%
  3. Тернопільська область – 96%
  4. Черкаська область – 96%
  5. Рівненська область – 96%

Крім цього, 162 нових ЖК відкрили свої продажі вже після початку повномасштабної війни. З них 45 – у Львівській області, 21 – у Київській, 20 – у Тернопільській, 17 – в Івано-Франківській та 14 – у Закарпатській. 

Що стосується відновлення будівництва, дані трохи менші, але також лідирують західні регіони. 54% Київських ЖК відновили будівництво станом на травень 2023 року, Херсонські поки що не відновили, 32% Запорізьких, 17% Харківських та 71% Дніпропетровських ЖК відновили будівництво. 

ТОП 5 областей, які відновили будівництво:

  1. Волинська область – 96%
  2. Закарпатська область – 96%
  3. Івано-Франківська область – 94%
  4. Тернопільська область – 92%
  5. Львівська область – 91%

Починаючи з квітня 2022 року ЛУН щомісяця проводить опитування усіх девелоперів щодо відновлення будівництва. Окрім цього в 14 регіонах ЛУН моніторить будівництво власноруч, щоправда, з обʼєктивних причин, без використання дронів, які могли б «зазирнути за паркан». У випадку, якщо протягом 2 місяців на будівельному майданчику усе без змін, ЛУН оновлює на сайті статус на «призупинено». Отже, статистика відновлення будівництва не дає повноцінного уявлення про темпи цього будівництва, але по ній можна зрозуміти загальну картинку, по яким ЖК почалася робота на будмайданчиках, – зазначила Олена Унаньян. 

За оцінкою продажів, порахованою за даними опитувань девелоперів у  Синдикативному дослідженні від ЛУН, продажі на первинному ринку зменшилася у 8-12 разів у 2022 році у порівнянні з 2021 роком.

Згідно з даними Міністерства юстиції України, продажі на вторинному ринку за рік війни зменшилися у 3 рази. У 2022 році на вторинному ринку було продано близько 100 000 квартир, тоді як у 2021 – 320 000.

До слова, на ЛУН тепер можна перевірити і первинне, так і вторинне житло, порівняти ціни, оцінити ризики та обрати ідеальний для себе варіант житла.

У лютому Президент підписав закон про відшкодування зруйнованого житла. Очікується, що скоро українці зможуть отримувати перші кошти на купівлю квартир. Зруйновано або пошкоджено 150 тисяч багатоквартирних та приватних будинків загалом на $53.6 млрд.

Мільйони сімей втратили свій дім. Хтось – тимчасово, інші – назавжди. Вони отримають відшкодування за російські злочини та постануть перед вибором: інвестувати кошти у будівництво чи купити готову квартиру? У себе в рідному місті чи обрати нове для мирного життя? Тож наша мета - зробити так, щоб було зручно обирати і первинку, і вторинку всієї України на новому ЛУН – зазначив Андрій Міма, співзасновник ЛУН, на своїй фейсбук-сторінці. 

Довідково:

ЛУН — українська IT-компанія, заснована у 2008 році. На сьогодні має сайти та додатки для купівлі та оренди нерухомості в 10 країнах світу. Зокрема, компанія надає відкриті дані Статистики ринку та розвиває Центр міських досліджень ЛУН Місто, що проводить аналіз якості життя в українських містах.

Фото: Енциклопедія новобудов

Вибір читачів за тиждень

Відео