Дарія Шевченко

Скільки зараз вартують інгредієнти до борщу

Найбільше подорожчало м’ясо, кажуть аналітики. Деякі продукти подешевшали

За період війни в Україні продукти харчування стрімко подорожчали. Експерти проаналізували, що інгредієнти з борщового набору зараз коштують на 7% більше, ніж зазвичай. Найдорожчим є м'ясо, пише agronews.ua. 

Майже всі інгредієнти, крім білокачанної капусти та буряків, зросли в ціні. Капуста та буряк подешевшали на 33% та 14% відповідно. Найбільше підскочила ціна на олію – на 35%, середня вартість якої у столичних супермаркетах становить 55 грн.

Значно зросла ціна на томатну пасту – на 30%. Станом на 23 травня вона коштує в середньому 41 грн, тоді як у лютому ціна становила 32 грн. Водночас, картопля подорожчала на 24%, а морква та цибуля на 20 Найменше з борщового набору подорожчало м’ясо – ціна зросла на 8%. Однак, враховуючи, що це найдорожчий продукт серед усіх компонентів, це зростання значно вплинуло на загальну вартість борщу, про що йтиметься, – кажуть аналітики.

Щоб визначити вартість, за основу було взято найбільш класичний рецепт борщу з розрахунком на 3,5-4 літри. На 23 травня 2022 року каструля червоного борщу такого обсягу в середньому коштуватиме 113 грн. Це на 7% дорожче, ніж у довоєнний період. Найдорожчим інгредієнтом борщового набору є м’ясо. Воно додає страві в ціні понад половину вартості. Без м’яса страва коштує близько 50 грн проти 47,2 грн у лютому.

Нагадаємо, що Тернопільська область увійшла в п’ятірку регіонів, де ціни на продукти зросли найбільше

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео