Віра Олександрович

Спокійно виїхати з Тернополя в інший обласний центр із 21 жовтня зможуть не всі (відео)

Вокзал

Поїхати з Тернополя, скажімо, до Києва чи в сусідній обласний центр уже із 21 жовтня не зможуть громадяни, у яких немає довідки про щеплення від COVID-19 або іншого визначеного Урядом України документу.

Нагадаємо, нові правила пасажирських перевезень збентежили жителів Тернополя ще 12 жовтня, коли вперше з’явилася інформація від Кабміну. Адже не всі відразу розібралися, що йдеться про міжрегіональні перевезення, до яких належать: залізничні, авіаційні та автобусні. Проте нові норми не зачеплять міських і внутрішньообласних перевезень.

На сторінці Тернопільська обласна державна адміністрація вирішили нагадати краянам «Правила поїздок між регіонами», адже із 21 жовтня всім необхідні будуть певні документи. Стосуються нові правила міжрегіональних перевезень на «жовтому» та «червоному» рівнях епідемічної небезпеки, причому – і регулярних, і нерегулярних перевезень.

Графіка
Графіка

Вокзал
Вокзал

Отже, для користування міжрегіональним транспортом у регіонах із «жовтим» та «червоним» рівнем епіднебезпеки потрібно буде мати один із вказаних документів: - оформлений на порталі «Дія» або в однойменному додатку «жовтий» чи «зелений» міжнародний чи внутрішній COVID-сертифікат на підставі отримання однієї дози вакцини або повного курсу вакцинації; - іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, які включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях; - документ про отримання однієї дози вакцини – форма 063-О, яку можна отримати одразу після процедури у лікаря, який проводив щеплення; - міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке буде чинним рік від дати останнього щеплення (його можна оформити у лікаря, який проводив щеплення в пункті щеплення закладу охорони здоров'я, або в сімейного лікаря); - негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19, чинні 72 години від часу здавання матеріалу на аналіз.

До речі, Укрзалізниця - Ukrzaliznytsia навіть підготувала спеціальний ролик, аби підготувати своїх пасажирів до очікуваних змін:

Принагідно експерти наголосили: відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу літака і пасажирів зазначених документів несе перевізник. Окрім того, на сторінці Тернопільська обласна державна адміністрація нагадали, що на етапі тестування вже перебуває COVID-сертифікат на підставі одужання пацієнта. Його розробкою займаються Міністерство охорони здоров’я разом із Міністерством цифрової трансформації та Національною службою здоров’я. Підставою для отримання COVID-сертифіката стане одужання особи, якщо перед цим діагноз був підтверджений позитивним ПЛР-тестом. Документ може бути отриманий не раніше 14-го дня після встановлення діагнозу. Важливо, що і факт захворювання (позитивний ПЛР-тест), і факт одужання мають бути підтверджені в електронній системі охорони здоров’я. Такий сертифікат буде чинним 180 днів з моменту встановлення діагнозу. Оформити його можна буде в додатку «Дія». Коли він стане доступним для користувачів, його також можна буде використовувати для поїздок громадським транспортом між регіонами.

Фото авторки, зі сторінки Тернопільська обласна державна адміністрація

Вибір читачів за тиждень

Відео