Ростислав Фук

Театральний сезон у Тернополі розпочали з вистави «Голгофа» (фото)

Для створення вистави використали матеріали судових справ Патріарха Йосифа Сліпого, його мемуари та спогади сучасників

З нагоди відкриття театрального сезону в Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі ім. Т. Г. Шевченка відбулася прем’єра вистави «Голгофа». Про це повідомили на сторінці Тернопільської обласної військової адміністрації.

Вистава «Голгофа» – про Патріарха Йосифа Сліпого. Жанр спектаклю – містерія непокори. Виставу написав і поставив режисер театру, народний артист України Олег Мосійчук. Для її створення використав матеріали судових справ Патріарха, його мемуари, спогади сучасників.

Одяг священників, церковні речі – усе у виставі справжнє. Сценографію та костюми для вистави підготував заслужений художник України Григорій Лоїк, музичне вирішення – Олега Мосійчука, Сергія Чикалова, відповідальний за пластику - Дмитро Татарінов.

Прем’єру з нагоди 130-річчя Патріарха планували ще до початку повномасштабної війни, однак її довелося відкласти до сьогодні. По закінченню вистави нагородили акторів театру, які тримають оборону культурного фронту й не залишаються осторонь благодійності, – йдеться в повідомленні.

До слова, розклад вистав у Тернопільському драматичному театрі можна переглянути тут.

Довідка:

Патріарх Української греко-католицької церкви Йосиф Сліпий 18 років був політв’язнем у радянських таборах. Він вийшов з ув’язнення в 70 років і решту життя провів за кордоном.

Фото: Тернопільська ОВА

Вибір читачів за тиждень

Відео