
В разі відсутності щеплення чи відмови від вакцинації проти дифтерії важкість захворювання буде відігравати ключову роль. Антитоксин не лікує інфекцію, але є ключовим засобом для запобігання токсичним ураженням організму під час лікування пацієнтів у медзакладах. Вакцинація дітей та ревакцинація серед дорослих залишається першочерговим кроком для запобігання тяжким наслідкам цього захворювання, вакцина – безоплатна і доступна у всіх областях. Саме тому і дорослим, і дітям важливо перевірити вакцинальний статус та ревакцинуватись в разі пропуску щеплення за графіком, – зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
Вакцинацію проти дифтерії проводять дітям і дорослим згідно з Національним календарем щеплень. Дорослим рекомендована ревакцинація кожні 10 років. Тобто після першого щеплення у 16 років, наступне необхідно зробити у 26.
Наразі вакцина є в усіх регіонах країни. Вакцинація – безоплатна, зробити її можна у пунктах щеплень у лікарнях, записавшись у сімейного лікаря.
Фото з відкритих джерел