Орест Сарматський

Тернопільщина – одна із небагатьох областей, де немає агрорекордів. Поки що. (Агро-новини)

чер05

В яких галузях окремі області є першими та досягненнями з яких показників вони можуть пишатися? – такі дослідження провели фахівці Agravery.com. 

Всі знають, що в Одеській області дуже багато виноградників. Але чи всім зрозуміло, що вона є абсолютним лідером по виробництву вовни, м'яса овець та кіз? Відомо, що більшість помідорів приїздить на ринки з Херсону. Але чи так очевидно, що лідером з виробництва огірків є Запоріжжя, а столового буряка - Київщина?

0506
0506

Agravery.com проаналізував статистику Держстату та вибрав рекорди кожної з областей - найбільші обсяги виробництва, найбільше поголів'я, наймасштабніші сади та найкращі показники роботи. Звісно, деякі області, наприклад, Вінницька, Одеська, Дніпровська, Хмельницька таких результатів мають багато. Гірше справи у промислових та прикарпатських регіонах. Але саме на Луганщині від однієї корови народжується більше всього телят, а свинярям Івано-Франківської області вдалось досягти найбільшого середньодобового приросту ваги у свиней.

Немає власних рекордів у Миколаївської, Тернопільської та Кіровоградської областей.

Щодо Тернопільщини, то незабаром вона покине цей перелік. Чому? Ми про це обов’язково повідомимо наших читачів.

Генетики придумали, як вирішити «конфлікт» у селекції томатів

Генетики навчились використовувати технології CRISPR для вирішення «конфлікту» у селекції томатів.

Про це повідомляє Nature.

Як зазначається, ще у 1950-х роках вчені виявили дикий родич томату на Галапагоських островах, який не має роздутої частини стебла, що називають суглобом. Суглоби — це слабкі частини стебла, через які плоди легко падають з рослини. Потім селекціонери розробили томати «без суглобів», щоб плоди знаходилися на рослині довше.

Однак, коли такий томат схрещували з існуючими сортами томатів, отримані рослини мали квітконосні гілки, які продукували багато додаткових гілок і виглядали, як віник, що закінчується безліччю квітів. Це призвело до зменшення кількості плодів.

05062
05062

Через кілька років генетик Захарі Ліппман з Cold Spring Harbor Laboratory в Нью-Йорку та інші дослідники виявили ген, що відповідає за ознаку «без суглобів», та інший ген, який сприяє утворенню великого зеленого ковпака листоподібних структур на вершині плода.

Після цього вони використали технологію CRISPR-Cas9 для вирішення «конфлікту» згаданих ознак, що дозволило отримати томати з різною «архітектурою» рослин, зокрема з довгими, тонкими квітконосними гілками та кущистими букетами квітів, схожими на кольорову капусту, а деякі — і з кращим врожаєм.

Українська птахофабрика експортуватиме курятину до Грузії

Малим та середнім виробникам курятини можна розглядати варіанти експорту своєї продукції на ринки Грузії, Іраку, Єгипту.

Про це розповіла директор птахофабрики «Просяне» (Харківська область) Ірина Золотар, передає AgroTimes.

«Нещодавно до нас приїздила делегація з Грузії — налагоджуємо співпрацю. Нині ми ведемо перемовини та найближчим часом плануємо постачання пробної партії до Грузії, — зазначила вона. — Вже пройшли перевірку Держпродспоживслужбою для отримання дозволу на експорт і готуємо відповідні документи для внесення нашого підприємства в реєстр експортерів».

05063
05063

Також, за словами Ірини Золотар, нині існує великий попит на курячі лапи для експорту до Китаю.

«До нас також неодноразово зверталися з такою пропозицією, — зауважила вона. — Можливо, також працюватимемо у цьому напрямі».

Вибір читачів за тиждень

Відео