Ростислав Фук

Тернопільські медики врятували 38-річну жінку, у якої був гострий тромбоз

Операція тривала близько 4,5 години

Днями на базі Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні, за результатами ангіографії у 38-річної пацієнтки діагностували гострий тромбоз внутрішньої сонної артерії справа. Про це повідомили на сторінці лікарні в фейсбуці.

Команда інтервенційних нейрорадіологів прийняла невідкладне рішення щодо проведення операції для відновлення прохідності судини - тромбектомія.

Внутрішні сонні артерії відповідають за кровопостачання кори лобної, скроневої, тім’яної часток і самого головного мозку. Тому тромбоз внутрішньої сонної артерії (залежно від локалізації) може спровокувати серйозні наслідки: порушення зору, повна чи часткова втрата здатності розмовної мови, рухової активності, непритомність і судоми, параліч кінцівок. В цілому основна небезпека тромбозу кровоносних судин полягає в обмеженні кровопостачання, а це призводить до виникнення інсульту або інфаркту мозку. Відрив тромбу - раптова і неминуча смерть. У такому випадку час має значення, – йдеться в повідомленні.

Операція тривала близько  4,5 години.

Проведення своєчасної діагностики тромбозу та невідкладного оперативного втручання щодо відновлення прохідності судини - запорука поетапного одужання та відновлення пацієнтки, – кажуть медики.

Читайте також: У тернопільській лікарні провели першу операцію з використанням високоточного мікроскопа

Фото стокове та Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні

Вибір читачів за тиждень

Відео