Орест Сарматський

Тернопільським аграріям спростять доступ до пального та пестицидів

Сільгсопвиробникам цієї весни у дечому стане легше.

Кабінет Міністрів України ухвалив низку рішень, які полегшують доступ агровиробників  до, зокрема палива та пестицидів в умовах воєнного стану. 

Про це повідомляє сайт Куркуль.

Зокрема спрощено доступ до:

  1. Пальне. Дозволено введення в обіг бензину та дизельного палива екологічних класів Євро 3 і Євро 4. Спрощено проходження митних процедур для постачання нафтопродуктів. Завдяки цьому буде залучено додатковий ресурс пального для потреб с/г виробників. Крім того, сьогодні Президент України підпише закон про скасування акцизу на пальне та зниження ставки ПДВ з 20 % до 7 % (№ 7137-д).
  2. Пестициди. Уряд спростив умови перевезення пестицидів та агрохімікатів автомобільним транспортом. Крім того, продовжено строк дії допусків на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами й агрохімікатами. Ця норма поширюється на період дії воєнного стану в Україні та протягом 90 днів після його припинення або скасування.

Також для оптимізації допомоги аграріям та для акумуляції даних щодо потреб галузі Мінагрополітики запустило платформу https://agrostatus.org/.

Фото: Куркуль

Вибір читачів за тиждень

Відео