Тернополянам розповіли, як зняти свою версію відомого фільму (відео)

57c5175ca9e1d-1364793882-movie-casting

Як зняти свою версію відомого фільму: написати сценарій, зробити декорації, перевтілитись у героїв, озвучити все це, а потім змонтувати – навчали охочих тернополян учасники франківської медіа і продакшн спільноти “Кінороби”. Такий вид мистецтва називається шведінг. Майстер-клас з нього у Тернополі провели вперше. Організатори запевнили, на початку лютого уже проведуть змагання між командами. Взяти у цьому участь може будь-хто.

Шведінг – це конкурс коротких кінорімейків, тобто новіша версія або інтерпретація раніше виданого фільму. З’явивився такий жанр завдяки стрічці Мішеля Гондрі “Перемотка” у 2008 році. Течія знімати аматорські відео на відомі фільми активно розвивається у країнах Європи. В Україні вона поширена в Києві, Львові та Івано-Франківську. У Тернополі майстер-клас з шведінгу відбувався вперше. Своїм досвідом з тернополянами ділились учасники франківської медіа і продакшн спільноти “Кінороби”, повідомляє tv4.

– Ось в нас є фільм Гарі Потер. Команди орієнтовно будуть складатися з п’яти чоловік. Сідають переглядають фільм. Їхнінім завданням є зробити рімейк, який буде вкладатися від п’яти до десяти хвилин. Під час перегляду фільму вони обирають найяскравіші сцени, які вони  зможуть відобразити в своєму рімейку. Після цього розподіляють ролі. Хто буде займатись операторською роботою. Хто буде зверху наказувати, що не так, що потрібно перезняти. Обирають музику фільму, всі звукові ефекти вони будуть створювати власноруч, – пояснює учасниця франківської медіа і продакшн спільноти “Кінороби” Наталія Кобрин.

На майстер-клас зі шведінгу у Палаці кіно прийшла студентка режисерського відділення Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Карпенка Карого Анастасія Камінська.

– Цей майстер-клас мене зацікавив насамперед тим, що це робота в команді. Робота в команді – це завжди добре. Особливо враховуючи те, що я на першому курсі і мені потрібно дуже багато спілкуватися з людьми, якось розвивати свої навички в спілкуванні, – каже учасниця майстер-класу зі шведінгу Анастасія Камінська.

Попри те, що сьогодні відбулось ознайомлення з цим видом мистецтва, на початку лютого у Тернополі проведуть конкурс зі шведінгу. Участь в якому може взяти будь-хто, запевняють організатори.

– Ми плануємо це на початок лютого, максимум до середини лютого провести вже. Все залежить від активності тернополян. Нема проблем із суддівським колективом, оскільки працюємо з пів сотнею відомих режисерів і продюсерів. Запросимо знакових людей, щоб було цікаво учасникам отримати з їхніх рук призи і номінації, – говорить заступник міського голови Тернополя, ініціатор акції “Кіномайстерня” Леонід Бицюра.

Захід відбувається в рамках акції “Кіномайстерня” проекту “КіноUP” за ініцаітиви творчого об’єднання “КіноХвиля” та підтримки Тернопільської міської ради.

Вибір читачів за тиждень

Відео