Тамара Коблик

Тернополянка втратила через шахраїв понад 40 тисяч гривень

Працівники поліції застерігають громадян не вестися на сумнівні пропозиції про «легкий» прибуток у соціальних мережах

Меседж про можливість заробітку в одній із соціальних мереж надійшло 32-річній жительці обласного центру. Жінка перейшла за розміщеним покликанням і почала листуватися з начебто наставником у соціальній мережі. Про це повідомили у відділі комунікації поліції Тернопільської області.

«Роботодавець» пояснила потерпілій, що її основне завдання – викуп товарів в інтернеті. Залежно від кількості та суми викупленого, їй будуть виплачувати чималі відсотки, а витрачені власні на придбання товарів гроші повертатимуться із додатковим заробітком. Жінка вирішила спробувати. На одному із сайтів вона викупила товар на понад 41 000 гривень. Проте згодом, жодних виплат заявниця так і не отримала й лише тоді зрозуміла, що кошти їй ніхто не поверне. За допомогою звернулася до співробітників Тернопільського районного управління поліції. 

За фактом шахрайства дізнавачі відкрили кримінальне провадження відповідно до ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України. Поліціянти проводять оперативно-розшукові заходи, аби встановити особу афериста. 

Працівники поліції застерігають громадян не вестися на сумнівні пропозиції про «легкий» прибуток у соціальних мережах. Надайте перевагу вакансіям з офіційним працевлаштуванням й не переходьте за сумнівними посиланнями. У жодному разі не вводьте реквізити банківських карток та не надсилайте кошти на підозрілі чи невідомі рахунки!

Якщо ви постраждали від шахраїв, не зволікайте та телефонуйте на спецлінію «102». Для оперативного надання допомоги від працівників Департаменту кіберполіції Національної поліції України звертайтесь за номером 0 (800)50-51-70.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео