Тернополянки різного віку дефілювали у капелюшках, як у королеви Великобританії (фото, відео)
Тернопільські моделі дефілювали у капелюшках як у королеви Великобританії Єлизавети ІІ. А глядачі мали змогу придбати ці вироби, які виконала місцева майстриня з фелтінгу Оксана Чмиленко разом із волонтерами спеціально для проведення акції «Капелюшки як у королеви». Провели дійство 23 грудня у драмтеатрі. Усі виручені кошти підуть на закупівлю приладу для лікування дітей.
Оксана Чмиленко прагнула максимально точно відтворити капелюшки королеви Великої Британії Єлизавети ІІ. Усі вироби - виготовлені виключно руками з тонкої мериносової вовни шляхом інтенсивного ущільнення (валяння) та за світлинами королеви. Задля цього майстриня ретельно готувалася, вивчаючи стиль Єлизавети ІІ. Окрім естетичної сторони проекту є благодійна сторона - допомогти Міжнародному благодійному фонду «Живи» зібрати кошти на монітор пацієнта у дитячу реанімацію.
- Мені приємно, що можу інструментом, який дав Бог для творіння, допомагати благодійності, - зазначила Оксана Чмиленко. - Сподіваюсь, нам вдасться зібрати необхідну суму на закупівлю приладу. Також мрію, аби тернополянки почали більше цінувати себе. Саме капелюшок додає цінності та шляхетності жіночому образу. А це так важливо – підкреслювати ці характеристики у нашій країні, де довго пригнічували свободу особистості та її бажання творити.
У показі взяла участь 68-річна тернополянка Наталія Білоус, яка має схожу зовнішність із королевою Єлизаветою ІІ.
- Колись я працювала на трикотажній фабриці, в’язала, тому така акція мені особливо цікава, - розповіла вона. - Раніше я також носила капелюшки, дуже подобався цей аксесуар. Хочу закликати наших жінок дбати про себе і бути активними у суспільному житті.
Тернопільська стилістка Ольга Вінницька розповіла, що капелюшок слід підбирати відповідно до росту, кольору шкіри та волосся, а також до загального стилю. Після презентації кожна відвідувачка могла приміряти обраний виріб під час благодійної фотосесії.
- Невисоким леді потрібно обирати капелюшок без об’єму та зайвих деталей, - зауважила стилістка. – Блондинкам краще підійдуть яскраві кольори, а брюнеткам пощастило у цьому плані, їм личить усе. Важливо, щоб капелюшок відповідав загальному стилю в одязі.
Зібрати після проекту планують 70 тисяч гривень.
- Ми побачили, що у тих, хто лікує дітей, немає необхідних для цього речей, - зазначила засновниця фонду Лілія Домарацька. - Вирішили допомагати: шукати донорів, робити ремонт у лікарні. Згодом створили фонд, аби розширити ці можливості. Так вдалося купити дозатор введення ліків, що дуже важливо для хворих. Сьогодні потрібен ще один прилад, аби зробити лікування ефективнішим, його ціна – 70 тис. грн.
Волонтерами проєкту стали вчителі, керівники творчих гуртків, а також - бухгалтери, медики, студенти. Всі вони упродовж кількох тижнів допомагали створювати капелюшки. Їх після показу нагородили подяками. Також вдячність висловив дитячий лікар-анестезіолог відділення анестезіології та інтенсивної терапії ТОДКЛ Сергій Ткачук. Він пояснив, що запланований приклад буде розвантажувати кількість вуглекислого газу для тих пацієнтів, які перебувають на ШВЛ.
Окрім капелюшків, на аукціон виставили копію улюбленої картини королеви Єлизавети ІІ «Корабель та його дружина», яку для підтримки дружини виконав Олександро Чмиленко за пензлем Рембрандта.
Фото, відео автора