Тернополяни можуть підтвердити результати неформального професійного навчання

board-room-training-e1424727121647

Нещодавно державна служба зайнятості отримала змогу надавати краянам послуги з підтвердження результатів їх неформального професійного навчання за робітничими професіями.

Що таке неформальне професійне навчання? Це знання та вміння, які особа набула самостійно, але не має необхідних підтверджуючих документів.

До речі, підтвердити кваліфікацію можуть громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, яких визнано біженцями, яким надано притулок в Україні, яких визнано особами, що потребують додаткового захисту, або яким надано тимчасовий захист, а також ті, хто одержав дозвіл на імміграцію в Україну.

Для цього їм потрібно здати екзамен з професійних знань, умінь і навичок відповідно до вимог і посадових обов’язків, встановлених законодавством.

 Отож, особа, що виявила бажання підтвердити результати неформального навчання, повинна насамперед звернутися до місцевого центру зайнятості. Тут вона заповнює анкету самооцінювання за обраною професією. Наступний крок – написання заяви про підтвердження кваліфікації, до якої додаються:

паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України; посвідка на постійне проживання (для іммігранта, іноземця або особи без громадянства), посвідчення біженця (для біженця), посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, або особи, якій надано тимчасовий захист в Україні;

копії документа, що засвідчує факт трудових відносин (за наявності), та документа, що засвідчує стаж роботи за професією відповідного кваліфікаційного рівня (за наявності вимог кваліфікаційної характеристики професії за відповідним кваліфікаційним рівнем, професійного стандарту до стажу роботи).

Ще подаються:

одна фотокартка розміром 3х4 сантиметри,

медична довідка за формою №086/о чи особова медична книжка (для осіб, які бажають підтвердити кваліфікацію за професією кухар),

лист роботодавця про направлення працівника на підтвердження результатів неформального професійного навчання (за наявності)

і оригінал документа про освіту (за наявності). Але, якщо особа має іноземний документ про освіту, то вона подає й відповідну довідку про його визнання.

 Після отримання від претендентів усіх необхідних документів, фахівець центру зайнятості видає особінаправлення на підтвердження кваліфікації до обраного суб'єкта підтвердження.

На даний час є можливість підтвердити кваліфікацію за професією кухар 3-6 розрядів у Вищому комерційному училищі Київського національного торговельно-економічного університету, в Одеському та Рівненському центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Вартість послуги з оцінювання неформального навчання одного претендента в середньому становить 2 тисячі гривень (без вартості продуктового кошика для виконання практичної частини, який претендент закуповує самостійно). Слід зауважити, що фінансування підтвердження кваліфікації може здійснюватися як за гроші самої особи, так і за кошти роботодавця (у разі направлення ним особи).

Людина, яка підтвердила кваліфікацію, отримує свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації за результатами неформального професійного навчання.

У випадку виявлення в особи під час проходження процедури підтвердження кваліфікації рівня професійних знань, умінь та навичок, достатніх для виконання лише окремих видів робіт за професією, суб’єкт підтвердження видає їй сертифікат оцінювання результатів неформального професійного навчання.

Особі, яка не підтвердила кваліфікацію, суб’єкт підтвердження надає рекомендації щодо продовження навчання.

За детальнішою інформацією звертайтесь до фахівців місцевих центрів зайнятості або у відділ організації профнавчання обласного центру зайнятості за телефонами: 43-49-18, 52-55-57.

 

Вибір читачів за тиждень

Відео