Тернополяни ще мають шанс вплинути на використання податків у місті
Проект міського бюджету на 2021 рік обговорять у міській раді завтра, 10 грудня, під час бюджетних слухань. Тернополяни, які хочуть вплинути на напрямок витрат податків, можуть приєднатись до цієї події, яка розпочнеться о 9:00. Під час обговорень буде нагода поставити запитання та запропонувати зміни.
По суті, бюджетні слухання - це майданчик для запитань-відповідей, які стосуються видатків та надходжень міського бюджету. При обговоренні проекту бюджету тернополяни можуть висловити свої пропозиції. Їх потрібно надіслали не пізніше ніж за один робочий день до проведення бюджетних слухань, тобто сьогодні, 9 грудня, до 18 години. За винесені при обговоренні пропозиції учасники голосують. Зареєструватись на бюджетні слухання і надіслати пропозиції можна тут .
- Скільки людей знають пін-код вашої банківської картки? А погодилися б, що грошима на ній розпоряджався сусід чи знайомий? Із міським бюджетом так само - гроші платників податків, тобто наші з вами, а керують ними часто без нашої на те згоди, - зауважують представники Центру громадського контролю «ДІЙ!» в Тернополі. - Варто звернути увагу, що пропозиції які ставляться на голосування мають бути збалансованими. Це означає, що якщо є пропозиція збільшити чи зменшити видатки з одного напряму витрат, то ця пропозиція має «додати» або «відняти» гроші з якогось іншого напряму. Підсумки бюджетних слухань направляють у бюджетну комісію, яка розглядає проект міського бюджету та ухвалює рішення про повне чи часткове врахування пропозицій. Усі зауваження та пропозиції, які вносяться за результатами бюджетних слухань, потрібно обов’язково розглянути міською радою, зокрема профільним виконавчим органом та постійними комісіями міської ради.
Ознайомитись з проектом бюджету на 2021 рік та всіма додатками можна тут.
При роботі рекомендують звернути увагу на «Перелік об’єктів, які фінансуються з бюджету розвитку». У Переліку визначено великі об’єкти, які планують фінансувати, наприклад, будівництво шкіл, доріг, тощо. Також важливою для громадян є «Програма соціально-економічного розвитку». Вона визначає те, що планує наступного року зробити рада у сфері благоустрою, медицини, соціального захисту.
Результати бюджетних слухань є очевидними. Так у 2018 році завдяки участі громадськості кошти, відведені на будівництво гірськолижного трампліну, «перерозподілили» на потреби шкіл, а також врахували пропозицію брати оплату в ЖЕКів (приватних підприємств) за оренду приміщень та витрачати ці гроші на оновлення системи водовідведення.
Фото з архіву «Дій»