Тамара Коблик

Три проєкти «Шкільного громадського бюджету 2022» реалізували у тернопільській школі

Учні 10 школи отримають змогу спробувати себе у вишиванні, шитті та створенні прикрас із кристалів

Одразу три проєкти – переможці «Шкільного громадського бюджету 2022» реалізували у Тернопільській школі №10. В освітньому закладі за виділені кошти у кабінет хімії придбали обладнання для вирощування кристалів, у кабінеті обслуговуючої праці з’явилося нове швейне обладнання, а також облаштовано шкільну майстерню, де реалізовуватимуть ідею шкільного підприємництва. Про це повідомили у пресслужбі Тернопільської міської ради.

Проект «Cristal» - автор Максим Чистух запропонував у кабінеті хімії вирощувати кристали для подальшого створювання прикрас. Як зазначає учень, останнім часом в Інтернеті можна знайти багато інформації щодо експериментів з хімії, особливо, вирощування кристалів – люди роблять їх різної форми, кольору, текстури. Ми вирішили випробувати свої сили в науці, щоб зацікавити більше учнів хімією. З вирощених кристалів створюватимуться сувеніри та прикраси.

Для втілення ідеї було придбано хімічні складники та хімічне обладнання (мідний купорос, паперові фільтри, плитка для переміщень, кулони).

«Нове швейне обладнання майстерні» з’явилося в кабінеті обслуговуючої праці. Придбано швейні машини, ножиці, нитки, установка для кнопок та кнопки. Сучасне обладнання допоможе продемонструвати можливості пошиття виробів різної складності. Учні вже виготовили перші вироби на новому устаткуванні.

Проєкт «Шкільне підприємництво» - у заклад освіти придбали сучасну вишивальну машинку з цифровим програмним керуванням (ЦПК). Учні зможуть оволодіти навичками створення нових схем для вишивання та освоїти вишивання різних форм складності, створювати унікальні речі з машинною вишивкою відповідно до власного стилю й уподобань.

Переглянути вже реалізовані проєкти у закладах освіти Тернопільської громади можна за посиланням.

Фото Тернопільської міської ради

Вибір читачів за тиждень

Відео