Орест Сарматський

Ціни на яблука впали до 3-річного мінімуму (Агроновини)

2201 (Copy)

На сьогодні ціни на якісне яблуко в Україні опустилися до мінімального рівня за останні три роки, повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

Так, ще з кінця минулого тижня садівники опустили мінімальні межі цінового діапазону практично на всі сорти яблук до позначки 5 грн/кг, що в середньому на 37% дешевше, ніж тижнем раніше. На сьогодні більшість українських виробників вважають за краще закладати на зберігання яблуко зимових сортів в очікуванні вищих цін і поліпшення ситуації на ринку.

Роздрібні мережі та гуртові компанії також звели до мінімуму закупівлю яблук у місцевих виробників, посилаючись на низьку реалізацію фруктів в роздріб.

Наразі відпускні ціни на яблука в Україні вже в середньому на 35% нижче, ніж в аналогічний період минулого року і є найнижчою за останні три роки. Нижчі ціни на яблука озвучувалися в 2018 р., коли в країні був зібраний рекордний урожай фруктів.

Джерело: kurkul.com

 

Названо агрогалузі, які найбільше постраждають від енергетичної кризи

                           

2202 (Copy)
2202 (Copy)

Наслідки подорожчання газу зачіпають аграрне виробництво України одразу по кількох дотичних.

Залежність від газу у нас критично висока у найважливіших галузях сільського господарства. Про це розповів Микола Сирота, головний редактор Kurkul.com у колонці редактора на сайті.

Так, за його словами, найбільше постраждає:

* Рослинництво — тут вплив подорожчання газу відчувається вже сьогодні у цінах на сушку зерна, вартості міндобрив. Але з часом вплив кризи може поширюватись та поглиблюватись, переконують експерти.

* Добрива — азотні добрива і так значно зросли в ціні за цей рік, але нинішня ціна у 21-25 тис. грн за тонну карбаміду далеко не є піковою, прогнозують фахівці.

* Засоби захисту рослин — через згадані уже проблеми із енергетикою у Китаї, заводи з виробництва діючих речовин та пестицидів теж працюють з перебоями.

* Сушка зерна — газова сушка зерна — один із найпоширеніших видів на українських елеваторах. Альтернативне паливо, як тріска, солома тощо застосовується значно рідше, адже дим від спалювання таких енергоносіїв може викликати невдоволення населення, переконані фермери.

* Тваринництво — у тваринництві також є напрямки, що залежать від газу напряму, а є і ті, що зазнають віддаленого впливу від супутніх впливів. Але тут ситуація однозначно буде важчою, ніж в рослинництві.

* Птахівництво — опалення курників для виробництва бройлерів та яєць в Україні традиційно проводиться газом. Також ці тваринницькі напрямки споживають багато електроенергії, яка росте в ціні слідом за газом. Тому подорожчання найбільш ходових видів м’яса не просто можливе, а неминуче.

* Кормовиробництво — зростання ціни на енергоносії підніме собівартість кукурудзи, сої, соняшнику та інших культур які можуть потребувати сушки цієї осені.

* Переробка — затратними у споживанні газу є практично всі галузі аграрної переробки: виробництво цукру, олії, м’ясопродуктів, молочних продуктів, борошна тощо.

* Цукор — підвищення ціни на газ — убивче для галузі. Тому що ціна у 24-25 тис. грн за 1000 м3 газу спричинить серйозні касові розриви і проблеми із собівартістю.

* Олія — зростання вартості сушки на елеваторах підвищує вартість соняшнику, який теж збирається із високою вологістю через пізню сівбу.

Вибір читачів за тиждень

Відео