Тамара Коблик

У липні на Тернопільщині буде «день без відключень»

З 9 по 24 липня у кожному вільному регіоні України буде один робочий день без відключення електроенергії

Із 9 по 24 липня проводитимуться заміри фактичного споживання електроенергії в усіх областях, через що в кожній області буде день без застосування графіків відключень. Про це повідомляє пресслужба НЕК «Укренерго».

З 9 по 24 липня в усіх областях будуть змінені графіки відключень. У кожній області в один із днів протягом цих двох тижнів не буде обмежень. В інші дні обмеження споживання будуть відбуватися згідно з графіками, опублікованими обленерго в кожному регіоні. Це необхідно для того, щоб були проведені вимірювання фактичного споживання в кожній області, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що такі виміри проводяться щороку - взимку та влітку - і дозволяють енергетикам краще прогнозувати режими роботи енергосистеми країни.

Читайте також: Є зміни в застосуванні погодинних вимкнень світла на Тернопільщині

У разі відсутності масованих атак на енергетичну інфраструктуру, орієнтовний графік режимних вимірів такий:

  • 9 липня: Дніпропетровська область;
  • 10 липня: м. Київ;
  • 11 липня: Київська, Хмельницька області;
  • 12 липня: Донецька, Чернігівська, Одеська області;
  • 16 липня: Запорізька, Вінницька, Рівненська області;
  • 18 липня: Волинська, Львівська; Чернівецька області;
  • 19 липня: Тернопільська; Полтавська, Херсонська, Закарпатська області;
  • 23 липня: Черкаська, Харківська, Миколаївська області;
  • 24 липня: Житомирська, Івано-Франківська, Сумська, Кіровоградська області.

В Укренерго пояснили, що аналіз отриманих даних дозволить надалі забезпечити більш рівномірний та коректний розподіл наявної в системі потужності між регіонами. Крім того, енергетики отримають точніші дані про те, як розвивати енергосистему, підвищуючи її стійкість до російських атак.

Водночас оскільки в системі є дефіцит енергії, спричинений масованими російськими атаками, в областях, де не проводяться виміри в конкретний день, обмеження споживання можуть бути дещо змінені.

Більш конкретну інформацію щодо графіків відключень ви зможете отримати від обленерго у своєму регіоні. Але енергетики будуть робити все можливе, щоб споживачі не відчули додаткового дискомфорту через проведення вимірів, - додали в Укренерго.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео