Божена Волинець

У парку «Топільче» тернополянин сфотографував барвистого птаха (фоторепортаж)

Коли Олександр Гриців побачив цього птаха, зізнається: від хвилювання важко було утримати фотоапарат.

рибалочка

Рідкісного птаха із жовто-блакитним пір'ям сфотографував у тернопільському парку «Топільче» 13 лютого тернополянин Олександр Гриців. На рибалочку блакитного - саме так називається барвистий пернатий, фотограф полював з камерою декілька годин. Дізнався про нього від місцевих рибалок, які неодноразово його бачили у Тернополі та околицях.

Фото, яке чоловік розмістив у соцмережі, отримало сотні вподобань. Користувачі захоплюються розкішним птахом у патріотичних кольорах. Олександр Гриців зазначає, що дуже радий дарувати людям позитивні емоції.

Олександр Гриців

Олександр працює технічним редактором у видавництві. Фотографією займається уже багато років, проте птахів знімає останніх півтора року, відколи як у нього з’явилося професійне обладнання. На старенькому, але справному автомобілі, мандрує по усій Тернопільській області, вишукуючи цікавих птахів. Каже, що найбільше йому подобається знімати щось неординарне, цікаве, таке чого не так багато всюди.

Плиска жовта

Сорока

У неділю, 13 лютого Олександр хотів сфотографувати крупним планом снігура, якого не вдалося відзняти раніше. Однак не знайшовши його, розчарований тернополянин пішов ближче до води, аби познімати водоплавних птиць.

- Подумав: а може й рибалочку побачу, та  навряд чи… Я два рази повертався на те місце. Спочатку був у «Топільче» , потім поїхав у парк «Здоров’я», потім знову повернувся в гідропарк. Вже під кінець моєї прогулянки, біля річки з болотистою місцевістю та комишем, помітив, що прилетів синьо-жовтий птах і я зрозумів що це він - рибалочка блакитний! - розповідає птахолюб.

Рибалочка

Про те, що цей птах є в Тернополі, Олександр дізнався від знайомих. Часто ходив на його пошуки, адже цього птаха бачили біля каналу, який веде до “Водної арени”, пізніше – рибалки спостерігали за ним у Чернихівцях Тернопільського району. Цей птах називається рибалочкою, бо харчується невеличкою рибою - мальком. Розміром він трішки більший за горобця. Загалом таких птахів небагато, вони під загрозою зникнення.

- Я був під враженням! Затамував подих, коли побачив цього птаха. Від хвилювання аж важко було втримати техніку, бракувало повітря від здивування, - із захватом ділиться чоловік.

Олександр Гриців активно веде групу у Facebook «Птахи Тернопільщини», де публікує авторські світлини пернатих, яких знайшов у області.

Сойка

- Ця група була створена, щоб дарувати приємні емоції людям, заохочувати їх дивитися по сторонах, цікавитися живою природою, фотографувати її. Якщо навіть не маєте фототехніки, але хочете знімати пташок, поставте годівничку у себе за вікном і знімайте мобільним пернатих, які прилітають харчуватися.

Сойка ховає жолуді

Окрім рибалочки у колекції фотографа є світлини не менш красивих та цікавих птахів. До прикладу, очеретяного луня, який несе впійману мишу, а також сірі чаплі, сойки, лебеді, сови, дрозди, очеретянки, зяблики, синички, снігурі. Олександр Гриців сподівається, що у майбутньому його світлини птахів будуть використані у календарях, книгах, підручниках.

 

Дрізд чикотень

Чапля сіра

Просянка родини вівсянкових

Підкоришник звичайний

Фото Олександра Гриціва

 

Вибір читачів за тиждень

Відео