Ростислав Фук

У Тернополі провели першу операцію з пересадки серця

Життя 38-річному чоловікові врятувало серце померлого донора у Чортківській райлікарні

Першу операцію з пересадки серця провели у Тернопільській обласній клінічній лікарні 8 липня. Про це повідомили на сторінці Національного інституту серцево-судинної хірургії ім М.М. Амосова.

Після внесення даних померлого донора в Чортківський центральній міській лікарні до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації органів та тканин відбулося автоматичне співставлення пари «донор-реципієнт». Відповідно до співставлених пар, шанс на порятунок отримав пацієнт, який проходив лікування у Національному інституті серцево-судинної хірургії ім М.М. Амосова та був записаний до «листа очікування» на трансплантацію серця, – йдеться в повідомленні.

Пересадку здійснила команда лікарів Національного інституту серцево-судинної хірургії ім М.М. Амосова разом із колегами Тернопільської обласної клінічної лікарні.

Серце отримав 38-річний чоловік. Наразі пацієнт з новим серцем почувається добре.

Адміністрація Національного інституту серцево-судинної хірургії ім М.М. Амосова висловлює вдячність колективу Чортківської міської лікарні, де відбулась експлантація серця, за професіоналізм та злагоджену роботу. Окрема подяка за професіоналізм та злагоджену співпрацю колективу Тернопільської обласної лікарні. Безмежна шана та уклін Людині, яка стала донором. Щирі співчуття та вдячність родині за прийняття складного, але вкрай важливого рішення про пожертву, – кажуть медики.

Нагадаємо, 17 червня у Тернопільській обласній клінічній лікарні відкрили відділення трансплантації з найсучаснішим обладнанням.

Фото з допису

Вибір читачів за тиждень

Відео