![](/uploads/media/e7/e7/e7e713e29e2ccb8487d69f50e803f028_orig_thumb.jpg)
У Тернополі судитимуть жителя Херсонщини за колабораціонізм
За даними слідства, чоловік здавав окупантам патріотичних жителів Чонгару
![](/uploads/media/01/9d/019d4292a2f919cab4c0dfb0d43205eb_w640.jpg)
Прокурори Тернопільської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт щодо жителя с. Чонгар Херсонської області, обвинуваченого у добровільному зайнятті громадянином України посад в незаконних правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території (ч. 7 ст. 111-1 КК України). Про це повідомили у пресслужбі Тернопільської обласної прокуратури.
За даними слідства, житель с. Чонгар Херсонської області з квітня 2022 року по березень 2024 року обіймав посаду т. зв. «участкового инспектора» у незаконному правоохоронному органі - «ГУ МВД по Херсонской области» та посаду «участкового уполномоченного полиции» у незаконному правоохранному органі - «отдел министерства внутренних дел российской федерации «Генический» ГУ МВД РФ по Херсонской области», створених на тимчасово окупованій території Херсонської області.
![](/uploads/media/f8/d8/f8d889feaf8833b8bbec1666b6a88dc6_w2880.jpg)
На посаді «дільничного інспектора» обвинувачений збирав та передавав інформацію щодо проукраїнськи налаштованих мешканців с. Чонгар правоохоронним органам держави-агресора, охороняв приміщення для голосування та слідкував за проведенням незаконного волевиявлення під час псевдореферендуму на Херсонщині, виконував інші злочинні завдання в псевдоправоохоронному органі.
Завершено спеціальне досудове розслідування, що здійснювалося слідчими УСБУ в Тернопільській області.
Фото пресслужби Тернопільської обласної прокуратури