В Литві обговорили проблемні питання експорту української аграрної продукції

Відбулась тристороння зустріч представників аграрних комітетів парламентів Литви, України та Польщі

5 квітня 2024 року у Сеймі Республіки Литва відбулась тристороння зустріч парламентарів Литви, України та Польщі. Український Парламент представляв Секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Іван Чайківський. Про це повідомили у пресслужбі Верховної ради України.

Під час зустрічі обговорили проблемні питання експорту української аграрної продукції, можливі консенсусні рішення для врегулювання поточної ситуації, заходи подальшої підтримки України та продовольчої безпеки у світі.

Зокрема, за результатами плідної дискусії разом з парламентарями Литви та Польщі було напрацьовано декларацію, яка сприятиме реалізації безмитного та безквотного експорту агропродукції з України.

Іван Чайківський зазначив, що даної декларацією передбачено три базові вимоги:

  • впровадити законодавчу заборону на імпорт до ЄС агропродукції з росії та білорусі;
  • заборонити транзит країнами ЄС агропродукцію російського та білоруського походження;
  • здійснювати викуп надлишку агропродукції на ринку ЄС, якщо ціна на неї були критично низька та тим самим знімати тягар зайвого товару на ринок.

Водночас сторони розраховують на підтримку такої ініціативи у стінах Парламенту Європейського Союзу.

У зустрічі взяли участь Голова Комітету у справах села Сейму Республіки Литва Вікторас Пранцекіс, Голова Комітету з економічних питань Сейму Республіки Литва Казіс Старкевічус, Голова Комітету сільського господарства та сільського розвитку Сейму Республіки Польща Мирослав Малішевський, заступники міністрів аграрних міністерств країн учасників зустрічі, голова Всеукраїнської аграрної ради Андрій Дикун та представники провідних аграрних асоціацій України, Литви та Польщі.

Фото пресслужби Верховної Ради

Вибір читачів за тиждень

Відео