Орест Сарматський

В масштабній пожежі на свинофермі загинуло понад 55 тисяч тварин (Агроновини)

2001 (Copy)

У Німеччині в результаті масштабної пожежі на свинофермі, яка спалахнула у вівторок, загинули щонайменше 55 тис. тварин.

Про це повідомляє Європейська правда.

Зазначається, що пожежа спалахнула у вівторок на об'єкті в Альт-Телліні, на північному сході Німеччини. Вогонь швидко поширився, частково через вентиляційні шахти, і зруйнував стійла, де утримувалися тварини.

На момент займання на підприємстві перебували близько 7 тис. свиноматок та 50 тис. поросят, і тільки близько 1300 тварин було врятовано. Повідомляється, що загинуло понад 55 тис. тварин.

Причина загоряння залишається нез’ясованою. Сума збитків також досі невстановлена, але, за попередніми підрахунками, вона має скласти €1 млн.

Свиноферма в Альт-Телліні є однією з найбільших у Німеччині. На місці події зібралися групи демонстрантів з плакатами із написом «Зупинити тортури над тваринами».

Міністр сільського господарства Тілль Бакгауз назвав пожежу на свинофермі трагедією. За його словами, такі комплекси важко контролювати.

Джерело: kurkul.com

     

В українських садівників зростає інтерес до чорної смородини

2002 (Copy)
2002 (Copy)

В українських аграріїв після декількох років спаду попиту почалася нова хвиля інтересу до чорноплідної смородини.

Про це розповів Олександр Ярещенко, кандидат сільськогосподарських наук, заступник директора інституту садівництва НААН під час конференції «Ягідний прогноз-2021. Новий сезон — нові проблеми?», інформує agrotimes.ua.

- Чорну смородину можна збирати комбайном, що гарантує виробнику відносно низьку  собівартість ягоди. Сучасні сорти й техніка для збирання дозволяють зберегти якість смородини на високому рівні. Ця ягода доволі затребувана для заморожування, — зазначив експерт.

За його словами, у садівників є можливість врахувати помилки попередніх років, коли в Україні плантації смородини закладали десятками і навіть сотнями гектарів без належної підготовки. Врожайність таких насаджень була низькою, під комбайнове збирання більшість із них була непристосована. Нині спостерігається хвиля відродження інтересу до чорної смородини та порічок, а вітчизняні селекціонери готові запропонувати сорти як для ручного, так і для механізованого збирання.

- Важлива складова ягідного бізнесу — це сорти рослин. Завдяки грамотному сортовому підбору є змога подовжувати або скорочувати термін збирання ягід на плантації, підбирати ягоди з бажаними характеристиками. Не варто забувати, що власна селекція — це передусім забезпечення продовольчої безпеки країни, — підкреслив Олександр Ярещенко.

Джерело: kurkul.com

Вибір читачів за тиждень

Відео