Орест Сарматський

В Україні розпочався збір найдорожчої спеції у світі – шафрану (Агроновини)

1601 (Copy)

Листопад – пік сезону збирання крокусів в Україні. З них виробляють найдорожчу спецію у світі — шафран. 

Про це повідомляє podrobnosti.ua.

З крокусів збирають найдорожчу спецію у світі — шафран. Обережно, аби не пошкодити серединку. Обов'язково руками. Блідо фіолетові бутони дуже тендітні та невеличкі –  завбільшки з сірникову коробку. Коли інші квіти відцвітають, настає час шафрану. Саме в листопаді, йдеться в повідомленні. 

За словами херсонських фермерів, в один день збирають, а зранку квіти знов можуть вирости. Потрібно довго збирати, тому потрібно терпіння. Далі не менш копітка робота — вручну розібрати бутони та висушити тичинки.

Із квітки ми дістаємо три маленькі тичинки, які власне і є спецією шафран. Кінцевого продукту мало, а от ручної праці багато. Саме через це спеція і є такою дорогою. Від $2 до $15 за грам. Її використовують тисячі років: у косметології, фармацевтиці та кулінарії. Додають у десерти, інші страви, навіть в алкоголь, розповідають фермери. 

На диво, ґрунт та клімат Херсонщини підійшли рослині. Квітка не потребує значного поливу та особливого догляду, не боїться холодів і швидко розмножується. Натепер шафран вирощують майже в усіх областях України.

Кращий в світі вважається Кашмірський шафран. Вирощують його в одній області Індії. На другому місці іспанський. Наш український шафран по своїм якостям нагадує іспанський шафран. Поки що загалом в Україні шафрану збирають не більше 10 кілограмів на рік. Однак, за кілька років це може бути врожай на рівні Греції, до 10 тонн щорічно. Певен, найдорожча спеція в світі здатна підняти економіку країни та оздоровити націю, підкреслив Олег Демченко, фермер. 

1602 (Copy)
1602 (Copy)

Через низький попит фермери знизили вартість білокачанної капусти на 30% 

Українські виробники білокачанної капусти змушені переглядати відпускні ціни убік зниження. Так, з початку поточного тижня капуста на українському ринку подешевшала в середньому на 30%.

Про це повідомляє east-fruit.com.

Наразі укладати угоди з продажу білокачанної капусти фермери готові по 1,2-2,5 грн/кг, в залежності від якості і регіону виробництва продукції. У той же час на ринку присутні дуже великі обсяги капусти незадовільної якості, відвантаження якої здійснюються від 0,8 грн/кг, йдеться у повідомленні. 

За словами аналітиків, основним фактором таких цінових змін є вкрай низька торгово-закупівельна діяльність.

Основним каналом збуту виступають роздрібні мережі. Однак, ця категорія покупців найчастіше веде закупівлі невеликими партіями лише для поточних продажів, тоді як оптові компанії найчастіше відмовляються від закупівель для закладки в сховища, пояснюють виробники. 

Разом з тим, пропозиція білокачанної капусти на ринку залишається більш ніж достатньою, так як фермери вважають за краще активно розпродавати продукцію, непридатну для тривалого зберігання.

На сьогоднішній день ціни на капусту в Україні в середньому на 33% нижче, ніж в аналогічний період минулого року. У перших числах листопада 2019 року операції з продажу укладалися в межах 2-3,5 грн/кг,  підкреслили фахівці. 

Крім того, виробники не виключають і подальшого здешевлення продукції, якщо попит в даному сегменті не активізується.

Фото з допису

Вибір читачів за тиждень

Відео