Тамара Коблик

В Україні розпочинається заборона на вилов раків

За незаконний вилов раків передбачено покарання від адміністративного штрафу до кримінальної відповідальності. Крім того, порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 3 332 грн за кожного виловленого рака

У більшості водойм України розпочинається період линьки раків під час якої заборонено їх вилов. Про це повідомили у пресслужбі Держрибагентства.

Враховуючи гідрометеорологічну ситуацію на рибогосподарських водних об’єктах і стан популяцій річкових раків, Інститут рибного господарства НААН розробив науково-біологічне обґрунтування, яким встановлено конкретні періоди другої линьки річкових раків, під час якої їх вилов заборонено:

  • у внутрішніх рибогосподарських водних об’єктах з 15 серпня 2023 року по 30 вересня 2023 року (включно);
  • у Дніпровсько-Бузькій гирловій системі з 10 серпня 2023 року по 20 вересня 2023 року (включно).

Основна мета заборони – захистити членистоногих у період їх другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі. Період формування та зміцнення нового панцира може тривати від одного до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов раків.

Детальніше про заборону на вилов річкових раків можна ознайомитися у наказах територіальних органів Держрибагентства.

Нагадуємо, що за незаконний вилов раків під час заборони передбачено покарання від адміністративного штрафу до кримінальної відповідальності. Крім того, порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 3 332 грн за кожного виловленого рака, – підкреслили у відомстві.

Фото з відкритих джерел та Держрибагентства

Вибір читачів за тиждень

Відео