Ростислав Фук

В Україні введуть спрощення для бізнесменів на період війни

Ухвалення цього законопроєкту дозволить створити максимально зручні умови для ведення бізнесу

Малий бізнес

Парламент у першому читанні ухвалив законопроєкт про спрощення умов ведення бізнесу на час воєнного стану. Про це йдеться у повідомленні Міністерства економіки України, пише agronews.ua.

Документ на період воєнного (надзвичайного) стану запроваджує такі зміни:

декларативний принцип на всі види господарської діяльності (крім критичних галузей), для започаткування яких у мирний час потрібно отримувати ліцензії та дозволи;

перелік критичних галузей встановлюється урядом;

дія раніше виданих строкових ліцензій, дозволів та декларацій продовжується автоматично;

подання звітів (повідомлень, інших документів), а також періодичні, чергові платежі за ліцензіями, іншими результатами надання публічних послуг — відтерміновуються.

Ухвалення цього законопроєкту дозволить створити максимально зручні умови для ведення бізнесу. Підприємці зможуть швидко відновити роботу, що була призупинена через бойові дії, або ж розпочати нову власну справу там, де вони вважатимуть за доцільне, — зазначають у міністерстві.

Крім того, прийняття закону забезпечує виконання одного із зобов’язань Меморандуму про взаєморозуміння між Україною як Позичальником та Європейським Союзом як Кредитором щодо Інструменту надання підтримки Україні на 2023 рік (макрофінансова допомога +) на суму до €18 млрд, підписаного 16 січня.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео