Орест Сарматський

В Україні виявили хантавірус, який передається від гризунів (Агроновини)

0101 (Copy)

У Львівській області підтвердили перший випадок захворювання на хантавірус, який передається людині від гризунів. 

Люди можуть заразитися через контакти із щурами, вдихання випарів від виділень гризунів.

Передача хантавірусу від людини до людини виникає рідко. Досі такого захворювання на Львівщині не було.

Про це повідомляє ZAXID.NET, пише agronews.ua.

– До Львівської обласної інфекційної лікарні звернувся мешканець Дрогобицького району зі скаргами на високу температуру, дрібні крововиливи, зменшення кількості сечі, біль у попереку, м’язах. У пацієнта запідозрили гостре інфекційне вірусне захворювання – геморагічну лихоманку з нирковим синдромом, яке викликається хантавірусом, – повідомила головна санітарна лікарка Львівщини Наталія Тімко.

У чоловіка відібрали матеріал для дослідження і відправили у лабораторію Центру громадського здоров’я до Києва. Минулого тижня надійшли результати, які підтвердили у чоловіка діагноз — хантавірусна інфекція.

Де і як чоловік підхопив цей вірус, достеменно невідомо. Він живе у селі, де у господарстві водяться гризуни.

Пацієнт спершу лікувався у Львівській обласній інфекційній лікарні, згодом його скерували у Львівську обласну клінічну лікарню, оскільки він мав серйозні проблеми з нирками.

Чоловіка з лікарні вже виписали додому.

Аби уникнути захворювань, які можуть передавати гризуни, лікарі радять під час роботи з землею одягати рукавиці, частіше мити руки, боротися з гризунами у будинку та господарстві. Овочі, фрукти, консервацію, принесену з підвалу чи погребу, ретельно мити.

0102 (Copy)
0102 (Copy)

В Україні половина розчинної кави є фальсифікатом

Майже половина розчинної сублімованої кави, яку купують українці – фальсифікат.

Про це в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів експерт Європейської бізнес-асоціації Сергій Вербов, пише agronews.ua.

На запитання, яку каву більше підробляють в Україні – розчинну чи нерозчинну, Вербов відповів, що більше підробляють розчинну сублімовану каву, вона на сьогодні користується більшим попитом, ринок фальсифікату цієї продукції – 40%. Основна рекомендація – купувати каву в магазинах, оскільки відкриті ринки і інтернет заполонила підробна харчова продукція. Споживач не захищений, не отримує чек, тому рекомендація – фіскальний чек і магазини.

Своєю чергою технологиня кавового виробництва Христина Радчук пояснила, що під виглядом кави споживачі часто купують кавовий напій, який містить різноманітні добавки.

Фото з допису

Вибір читачів за тиждень

Відео