В Україні запустили швейцарську програму підтримки органічного та молочного секторів (Агроновини)
В Україні стартувала нова швейцарсько-українська програма «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», мета якої – створення можливостей для бізнесу в обох секторах, зокрема, сприяння збільшенню рівня зайнятості та доходів, особливо у сільській місцевості.
Про це повідомляє пресслужба Держпродспоживслужби.
– Молочна галузь є в пріоритеті міністерства з точки зору продовольчої безпеки та доступності безпечних харчових продуктів. За розвиток органічного виробництва відповідальна заступниця Міністра Інна Мєтєлєва. Ми будемо сприяти розвитку органічного та молочного секторів. Нам потрібен ривок у розвитку цих галузей, а саме: допомога у нормотворенні, навчанні та комунікації, діджиталізації, щоб міністерство мало можливість швидше впроваджувати зміни, – зазначив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.
Очікується, що в результаті впровадження Програми приватні малі і середні підприємства (виробники, переробні підприємства, надавачі послуг), а також відповідні органи державної влади, що працюють в органічному і молочному секторах, сприятимуть розвитку сталої торгівлі та створенню робочих місць в цих секторах.
Головними цілями програми є:
* підвищення якості та безпечності продукції в органічному та молочному секторах;
* підвищення торговельного потенціалу на внутрішньому та зовнішньому ринках продукції з вищою доданою вартістю відповідно в органічному та молочному секторах.
Назвали причини зростання ціни на українську кукурудзу
За останній тиждень ціни на зернові та олійні культури в Чорноморському регіоні значно зросли. Повідомляє latifundist.com з посиланням на аналітичний сайт Agritel.
– Підтримка з боку Чикаго і закінчення року призвели до повернення інтересу з боку імпортерів, – вказали експерти.
Згідно з інформацією, минулого тижня ціни на українську пшеницю 11,5% зросли на $3/т до позначки $211/т на умовах FOB-Одеса.
Аналітики повідомляють, що українська кукурудза виграла від підвищення експортних мит в Аргентині, підтримки Чикаго і високого попиту з боку імпортерів.
Фото з відкритих джерел