В Україні збільшилось виробництво м’яса (Агроновини)
За дві третини року м’ясопереробні підприємства України випустили 1,2 млн т свіжого, охолодженого та мороженого м’яса, що на 5,6% більше, аніж рік тому. Випуск ковбасних виробів, навпаки, зазнав відповідного скорочення (мінус 5,5% чи 18 тис. т) та склав 310,7 тис. т.
Про це повідомляють аналітики Асоціації «Свинарі України» з посиланням на дані Державної служби статистики.
В АСУ зауважили, що основним рушієм виробництва м’яса залишається птиця. Виробництво цього виду м’яса у січні-серпні 2019 р. збільшилося на 17% проти аналогічного періоду минулого року та склало 735 тис. т.
– Разом із тим, переробка свинини цьогоріч також пожвавилася у порівнянні з минулим роком. Сукупний випуск охолодженого, мороженого м’яса свиней та сушених, копчених чи солених делікатесів з неї збільшився майже на 6% – до 186 тис. т. Позитивну динаміку забезпечив майже 4%-вий приріст виробництва охолодженого м’яса, яка становить майже 90% промислового виробництва свинини. З іншого боку, збільшення обсягів випуску замороженої свинини більш ніж на 40% додало ще 4 тис. т до загального доробку, – прокоментували аналітики.
Натомість, виробництво інших видів м’яса, субпродуктів та ковбасних виробів у січні-серпні «відстає» від результатів аналогічного періоду минулого року. Випуск яловичини та баранини протягом аналізовного періоду скоротився на чверть (до 40,8 тис. т), їстівних субпродуктів – на 14% до 260 тис. т.
Ковбасних виробів цьогоріч поменшало на 5,5% чи 18 тис. т: за дві третини року м’ясопереробні підприємства виготовили 310,6 тис. т такої продукції. Найвідчутніше скоротився випуск варених виробів, ковбасних продуктів з м’яса та субпродуктів.
Виробництво зернових у світі знизиться – прогноз
Прогноз виробництва зернових у світі у 2019 р. знижений на 2,2 млн т до 2,71 млрд т, але це все ще на 53 млн т (2%) більше, ніж було вироблено в 2018 р. Про це повідомляє latifundist.com з посиланням на дані звіту експертів Food and Agriculture Organization.
– Основна причина поточного зниження прогнозу пов'язана з очікуваним скороченням світового виробництва рису і пшениці, при цьому прогнозоване зростання обсягів виробництва фуражних зернових не дозволив повністю нівелювати таке падіння, – йдеться у повідомленні.
Згідно з даними аналітиків FAO, світове виробництво пшениці передбачається на рівні 766 млн т, що майже на 1 млн т нижче прогнозу минулого місяця, хоча як і раніше є рекордним рівнем. Це зниження обумовлене триваючої посухою в східних регіонах Австралії і очікуваним в зв'язку з нею скороченням виробництва.
Згідно з повідомленням, на 2019 р. виробництво фуражних зернових в світі прогнозується на рівні 1,43 млрд т, що на 2,5 млн т вище за вересневий прогнозу.
Експерти вказали, що більш оптимістичні очікування пов'язані головним чином з поліпшенням прогнозів на урожай ячменю, до того ж в цілому позитивні прогнози світового виробництва кукурудзи були ще збільшені у зв'язку з підвищенням оцінок виробництва в Бразилії, де завершується збирання другого (основного) врожаю цього року.
Крім того, у зв'язку з розширенням посівних площ під кукурудзою в Сполучених Штатах Америки ,у порівнянні з початковими очікуваннями був підвищений і прогноз її виробництва, проте це зростання не позначилася на прогнозі світового виробництва, оскільки він був знівельований скороченням на таку ж величину прогнозу по Європейському союзу .
Фото з відкритих джерел