![](/uploads/media/0f/7e/0f7ebe02efbc0999fc3e410facafd548_orig_thumb.jpg)
Відомий тернопільський історик розповів про невтішні зміни суспільної думки
![sotsdoslidzhennya](/uploads/media/8a/ee/8aee33967740ac41163d815f50f3d276_orig.jpg)
Доктор політичних наук, професор кафедри документознавства, інформаційної діяльності та українознавства Тернопільського національного економічного університету, заслужений працівник освіти України Микола Лазарович поділився власними роздумами про ситуацію в країні.
Відомий тернопільський історик проаналізував останні дані опитувань суспільної думки і оприлюднив на своїй сторінці у facebook невтішні висновки.
«Друзі, наперед прошу вибачення за велику кількість букв, але маємо звернути увагу на невтішну інформацію.
Проведене з 9 по 14 вересня 2016 р. в усіх регіонах України, за винятком окупованих територій Донбасу й Криму, опитування Центру Разумкова налаштовує на тривожний лад. Україна поступово відкочується на дореволюційні позиції. Бо як інакше можна пояснити той факт, що у воюючій країні вступ до НАТО – організації, яка може реально допомогти, підтримують лише 44,3% громадян України, проти вступу – 38,1%.
Ще гіршими є показники, що характеризують рівень дипломатичних відносин із країною-аґресором: 55% українських громадян виступають проти розриву дипломатичних відносин України з Російською Федерацією (за розрив таких відносин висловилися лише 24,8% опитаних) і 52,1% – проти запровадження візового режиму з ворогом. Симптоматичним є те, що порівняно з березнем 2015 р. скоротилася частка прихильників запровадження візового режиму з Росією – з 46,7% до 29,0%, а частка супротивників зросла з 40,6% до 52,1%.
Також відносна більшість респондентів (48,5%) виступає проти заборони ввезення для продажу на територію України будь-яких товарів, вироблених у Росії, підтримують таку заборону лише 33,6% опитаних.
Сумною є ситуація зі ще одним пострадянським артефактом – СНД. Якщо у березні 2015 р. за вихід України з цієї підросійської організації виступали 43,3% респондентів, проти були 33,8%, то за даними останнього опитування частка прихильників виходу з СНД скоротилася до 36,6%, а частка супротивників – зросла до 43,8%.
Наведені дані – це результат тієї гібридної політики, яку влада України проводить щодо Росії. Політики, що межує з національним самоприниженням. Ми досі не насмілилися розірвати дипломатичні відносини з ворогом та ввести візовий режим, остаточно вийти з СНД, яку патронує РФ, тощо. Цілком відповідає зовнішній політиці все те, що твориться всередині країни – від зрадливих чиновників до повальної корупції…
Памʼятаймо, що за українські національні ідеали лише в наш час загинули понад сто Героїв Майдану та тисячі вояків Російсько-української війни! Відповідальність за долю нашої Батьківщини лежить лише на нас, українцях!»