Орест Сарматський

Відтепер українське молоко перевіряють з допомогою ІТ-технологій (Агроновини)

2101 (Copy)

Уже 13 областей України долучилися до пілотного проєкту «Молочний модуль».

Це програмне забезпечення для контролю якості молока, повідомляє SEEDS.

ІТ-платформа запрацювала у Київській, Харківській, Хмельницькій, Вінницькій, Полтавській, Тернопільській, Миколаївській, Херсонській, Донецькій, Дніпропетровській, Сумській, Волинській та Рівненській областях. 170 господарств з виробництва молока та пунктів заготівлі уже користуються програмним забезпеченням. У планах Держпродспоживслужби долучити всю Україну.

Нагадаємо, дану програму почали втілювати ще навесні 2019 року. Лаборант або ветеринарний лікар відбирає зразки молока для аналізу на загальне бактеріальне забруднення та вміст соматичних клітин. Завдяки програмному забезпеченню можна проаналізувати середні показники, бачити одразу всі аналізи, сповіщати відповідні служби у разі перевищення гранично допустимих показників. А також відправляти необхідні дані на молокопереробні заводи в електронному вигляді.

За словами заступника голови Держпродспоживслужби Анатолія Вовнюка, тепер важливо отримати зворотний зв’язок від тих хто користується «Молочним модулем», для покращення роботи та підвищення ефективності.

Джерело: seeds.org.ua

 

Все згоріло: через збій в роботі обладнання фермер втратив урожай органічних овочів

 

Лише тиждень тому фермер Андрій Марченко із Шостки (Сумщина) отримав оновлений органічний сертифікат на свої овочі, а зараз зазнав значних збитків – через збій в роботі обладнання в одній з теплиць згорів весь урожай.

У теплиці площею 5 соток всохли огірки, перець, помідори. Утім, це не єдина ділянка, де працює Андрій Марченко, тому фермер вже почав відновлювати насадження в теплиці, яка постраждала від технічного збою. Зокрема, висадив огірки – вони вже посходили.

- Тиждень тому в цій теплиці буяла рослинність. На стадії початку максимального плодоношення були огірки і помідори. А ще перець і баклажани, цвітна капуста і броколі. Ну і ще деякі культури на п’ятьох сотках цієї теплиці. А потім відбувся збій автоматики, яка закрила фрамугу, і температура швидко піднялась, спаливши всі рослини за кілька годин. Вийшла з обороту теплиця, яка мала забезпечувати основною продукцією протягом літа. У фермерів часто бувають збитки, інколи дуже масштабні… Сподіваємось на краще і працюємо далі, – написав фермер на своїй сторінці у Facebook.

Джерело: seeds.org.ua

Вибір читачів за тиждень

Відео